Winter Fugitives – to prawdziwa ucieczka, mięczaku!

0
639

Można mieć wiele „ale” do tego, w jaki sposób ucieka się z placówek więziennych w hollywoodzkich filmach. W Winter Fugitives nie wystarcza wsiąść do samochodu kolegi albo chować się po zaroślach. Trzeba cały czas działać i brnąć do przodu, a wszystko po to, by… i tak ostatecznie znów trafić za kratki.

Akcja opisywanej produkcji nie rozgrywa się we współczesnym świecie. Policjanci nie dysponują jakimś wyjątkowo nowoczesnym sprzętem, a my nie mamy możliwości skorzystania z helikoptera, odrzutowca i tym podobnych. Jak się domyślacie, nie ułatwia to wykonania zadania i sprawia, że na każdym kroku musimy mieć się na baczności.

winter

Kierowanie zbiegłym więźniem jest w Winter Fugitives bardzo proste. Kiedy dotykamy ekranu, wirtualny ludzik wykonuje kolejne kroki, natomiast rysując poziome gesty, sprawiamy, ze bohater skręca w prawo bądź lewo. Oczywiście, mamy też możliwość atakowania, ale na starcie się o tym nie dowiecie.

Twórcy gry przygotowali kilka typów uciekających osobistości. Łucznika czy też jego kolegów po fachu odblokowujemy za zdobycie konkretnej liczby punktów bądź po skorzystaniu z mikropłatności. Jeżeli chodzi o ceny, niestety, nie należą one do niskich (pojedynczy bohater kosztuje nawet niecałe 20 złotych!) i nie ma co w tej kwestii owijać w bawełnę.

Chociaż podczas akcji widzimy, jakie pola śledzą policjanci, a do tego przeszkadzjaki nie są wyjątkowo skomplikowanymi maszynami, śrubowanie porządnych rezultatów jest w Winter Fugitives nie lada wyzwaniem. Na szczęście, różnorodność mobilnego świata sprawia, iż nie odczuwamy nudy, co ma miejsce w wielu mniej lub bardziej znanych runnerach.

winter1

Na pewno znajdą się miłośnicy „hollywoodzkiego realizmu”, którzy stwierdzą, że ucieczka z więzienia bez technologicznych cudów jest nieciekawa. Mimo wszystko będę uważał, że Winter Fugitives należą się brawa za niepowtarzalny klimat zbudowany, między innymi, z bardzo dobrej oprawy dźwiękowej oraz prostej, aczkolwiek, wystarczającej grafiki.

Ubolewacie nad tym, że w Winter Fugitives nie można rywalizować z innymi? Okej, może i nie ma tu Multiplayera, jednak ranking globalny – jak najbardziej. Działa prawidłowo, ale nie macie co liczyć, że szybko znajdziecie się na szczycie!