Wings on Fire – panie pilocie, dziura w samolocie!

0
506

Kolega starał się mi się kiedyś wytłumaczyć, że sterowanie samolotem jest równie proste, co kierowanie samochodem. W trakcie tamtej sprzeczki nie wiedziałem jak przekonać swojego rozmówcę do swoich racji. Dlaczego? Wszystkiemu winny był fakt, iż nie znałem jeszcze wówczas apki mobilnej o nazwie Wings on Fire, którą kilka dni temu odkryłem w Google Play w dziale z darmowymi produkcjami.

W grze Wings on Fire mamy okazję wcielić się w postać pilota wojskowego samolotu. Jak nietrudno się domyślić, naszym zadaniem jest unikanie przeszkadzajek oraz stawianie czoła atakującym nas wrogom, którzy dosłownie co kilka sekund starają się udowodnić, że są od nas sto razy efektywniejsi w strzelaniu i unikaniu działań ofensywnych.

Zabawa w opisywanej produkcji nie polega na przechodzeniu z planszy do planszy. Tak naprawdę celem w Wings on Fire jest śrubowanie rekordów, które wyrażone są w przebytych metrach. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nudne, ale na szczęście autorzy gry postanowili wyposażyć ją w całe mnóstwo dodatków, dzięki którym latania wirtualną maszyną z pewnością nie można nazwać monotonnym zajęciem.

Produkt mobilny studia SK Games pozwala nam sprawdzić swoje umiejętności na jednym z kilku poziomów trudności. Początkowo dostajemy dostęp tylko do jednego z nich, ale wraz ze zdobywaniem punktów doświadczenia sytuacja ta ulega zmianie.

Wspomniane punkt EXP zdobywamy tylko i wyłącznie w jeden sposób – wykonując misje poboczne. O ile pierwsze z nich są dość łatwe do ukończenia, późniejsze potrafią przysporzyć niemałych problemów. Cóż, nikt nie mówił (poza moim kolegom), że życie pilota to droga usłana różami, prawda?

 Wirtualnym samolotem dostępnym w Wings on Fire możemy latać na kilka sposobów. Sami decydujemy o tym, czy wolimy stosować dotykową konsolkę, czy akcelerometr. Warto zastanowić się nad wyborem, gdyż tylko dobrze przystosowany do nas system sterowania pozwala nam w zadowalającym stopniu unikać utrudnień i czerwonych power-downów, które – w przeciwieństwie do ulepszeń – starają się robić wszystko, byśmy jak najszybciej ukończyli grę.

Mimo że w aplikacji występują mikropłatności, bez problemu można sobie bez nich poradzić. Wykonując sumiennie misje i systematycznie latając, można zarobić całkiem sporo złotych monet oraz diamentów, pozwalających nam na modyfikację samolotu oraz ratowanie go z opresji w momencie, w którym zawiodą podstawowe narzędzia obronne.