Wind-up Knight 2 – i po co się tak nakręcasz, rycerzyku? [VIDEO]

0
483

Zabawkowy rycerz z serii gier Wind-up Knight potrafi przypaść do gustu. Jeżeli nie miał okazji podbić Waszych serc podczas swojej pierwszej wirtualnej wyprawy, na pewno zrobi to teraz. Sequel popularnej zręcznościówki trafił niedawno do Google Play i już od samego początku potrafi nas zauroczyć swoim wyglądem i rozbudowaną, aczkolwiek niemęczącą, rozgrywką.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, w Wind-up Knight 2 kierujemy poczynaniami zabawkowego osobnika wyposażonego w miecz i inne różnego rodzaju rycerskie atrybuty. Mimo że sterowana przez nas postać jest nakręcana od tyłu, a więc bez pomocy człowieka nie jest w stanie wiele osiągnąć, potrafi pokazać przeciwnikom „pazur” i nie potrzebuje wiele czasu, by udowodnić, że to ona rządzi wirtualnym światem.

Nakręconym, ale bardzo sympatycznym, wojownikiem przychodzi nam przemierzać setki poziomów, usytuowanych w miejscach pełnych wielu niebezpieczeństw. Bohater się nie zmienia, ale sama tematyka leveli już tak. Nie ma więc mowy o jakiejkolwiek nudzie. A jeśli już faktycznie takowa się pojawi zawsze można odwiedzić dział z rozgrywką turniejową.

Niestety, turnieje w Wind-up Knight 2 nie polegają na walce z innymi rycerzami. Chodzi w nich jedynie o zbieranie diamentów, za które zdobyć można nagrody specjalne. Rozgrywka w zakładce „Tournament” nie jest darmowa. Za każdą próbę przychodzi nam płacić jeden bilet. Na szczęście ich zakup wiąże się z wydaniem jedynie wirtualnej gotówki (podobnie jest w przypadku hełmów, zbroi i innych elementów wyposażenia rycerza).

Sterowanie –  zgodnie z tym, do czego seria Wind-up Knight nas przyzwyczaiła –  jest proste do nauczenia, ale potrafi przysporzyć sporych problemów. Przede wszystkim przekonać się o tym można, kiedy nasz bohater porusza się z dużą prędkością, a na naszej drodze znajduje się mnóstwo wrogów oraz przepaści długie jak drzewa w lasach.

Nie tylko w rozgrywce przyszło mi się zakochać. Produkcja Robot Invader uraczyła mnie również swoją trójwymiarową oprawą graficzną i trzymającymi klimat dźwiękami, bez których pokonywanie przeszkadzajek zabawkowym rycerzem nie byłoby takie samo.

Pełna wersja Wind-up Knight 2 kosztuje w Google Play ponad 20 złotych. Po zainstalowaniu gry cena na pół godziny spada do niecałych 12 złotych. Nie żałuję, że skusiłem się na tę okazję dla nowo upieczonych wojowników 🙂