Willy – jednooka kula stworzona przez Polaków

0
561

Na pierwszy rzut oka wygląda jak czarna kula bilardowa z numerem osiem. Wystarczy jednak przyjrzeć mu się z bliska, aby dostrzec, że jest to dziwnie wyglądające stworzenie z jednym okiem i napędzającym go wiatraczkiem. O kim mowa? Być może jeszcze go nie znacie – to Willy stworzony przez nowe polskie studio Trestory.

Rzadko zdarza się, by nowy gracz na rynku twórców aplikacji zaliczył udany debiut. Człowiek skonstruowany jest bowiem tak, że uczy się na błędach, a te popełnia się przecież na samym początku działalności, a nie kiedy jest się już typowym weteranem. Zręcznościówka Willy to jednak bardzo, ale to bardzo, udany projekt, który bez wahania mogę już teraz nazwać przyszłym hitem na smartfony. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji w niego zagrać, żałujcie i spróbujcie szybko nadrobić zaległości.

Nazwa gry wzięła się od imienia jej głównego bohatera. Tak jak pisałem, wspomniana postać jest okrągłym stworzonkiem z jednym okiem, które napędzane jest przez żwawy wiatraczek. Co przychodzi nam nim robić? W sumie to nic wielkiego, ponieważ głównie chodzi o unikanie przeszkód i ratowanie równie dziwnych przyjaciół.

Póki co, Willy oferuje nam dwa światy do ukończenia. W każdym z nich do przejścia jest kilkanaście etapów, gdzie zdobyć możemy maksymalnie trzy gwiazdki. Tym razem ostateczna nota nie zależy jednak od czasu, w jakim dostaniemy się do mety, a tylko i wyłącznie od tego, ile gwiazdek uda nam się zebrać na poszczególnej planszy.

Ludzie z Trestory w swoim debiutanckim produkcie wykazali się niezwykłą pomysłowością w kwestii przeszkód. Nie tylko musimy tu stawiać czoła kręcącym się wokół własnej osi labiryntom, lecz także toporom, kolczastym kulom oraz plątaninom krzaków, którą usunąć możemy jedynie poprzez użycie specjalnych guzików.

Do sterowania głównym bohaterem służą nam w Willy dwa elementy. Jeden z nich to dotykowa konsolka, a drugi przycisk zwalniania tempa, który przydaje się w sytuacjach, gdy znajdująca się na planszy przeszkoda porusza się w bardzo szybkim tempie.

O grafice w opisywanej produkcji mógłbym rozwodzić się bardzo długo. Pytanie tylko, czy to ma sens, bo wystarczy spojrzeć na screeny, by zrozumieć, że Willy to świetnie prezentująca się gra, której niczego nie brakuje pod względem wizualnym.

Kolejną polską zręcznościówkę pobrać można z Google Play całkowicie za darmo. Chcąc wesprzeć młode i ambitne grono rodzimych twórców, możemy kupić troszkę wirtualnej waluty przygotowanej z myślą o osobach, które lubią modyfikować głównych bohaterów i nie cierpią wyświetlających się na ekranie reklam.