Where is it? – wiesz gdzie leży Macedonia? Ta, na pewno… [VIDEO]

0
636

Zawsze kiedy chcę sobie poprawić humor włączam na YouTube odcinek serii „Matura to bzdura”, w którym Polacy dostają szansę wykazania się swoją znajomością (a raczej jej brakiem) geografii. Może i nie jestem w tej dziedzinie jakimś mistrzem, ale bez przesady – wiem gdzie leżą takie kraje jak Włochy, Francja czy Portugalia. Wy też? Udowodnijcie to, instalując na swoim smartfonie aplikację Where is it? i mierząc się w pojedynkach na wiedzę z ludźmi z całego świata.

Aby w pełni korzystać z tego, co oferuje nam Where is it? należy zalogować się na swoje konto Google. Przy pierwszym uruchomieniu programu można sobie to odpuścić i zdecydować się jedynie na przejście przez samouczek, a raczej tryb treningowy. Pozwala on na zapoznanie się z regułami panującymi w aplikacji i – rzecz jasna – szlifowanie swojej geograficznej formy przed pojedynkami z prawdziwymi ludźmi.

wh1

Każdy mecz składa się w Where is it? z trzech etapów, które podzielone są na taką samą liczbę pytań. Jeden etap zawsze dotyczy jednego kraju.

Pierwsze wyzwanie polega na znalezieniu konkretnego państwa, drugie na zaznaczeniu jego stolicy, natomiast trzecie to typowy misz-masz, gdzie można spotkać się z przeróżnymi pytaniami, poczynając od tych, które dotyczą stolic, a kończąc na takich, w których należy wykazać się wiedzą historyczną.

Oczywiście, rywalizację zawsze wygrywa zawodnik posiadający na swoim koncie większą liczbę punktów. „Oczka” przyznawane są nie tylko za prawidłowe odpowiedzi, lecz także czas, w jakim ich udzieliliśmy. W pytaniach dotyczących stolic premiowane są nawet odpowiedzi nieprawidłowe. Dziwne, by ktoś wymagał od nas podania bardzo dokładnego położenia jakiegoś miasta, prawda?

wh

Where is it? gra się bardzo przyjemnie. Początkowo jedynie trenowałem, ale tak naprawdę największa frajda to pojedynki z ludźmi. Musicie przygotować się na to, że niektórzy gracze są bardzo wymagający. Wierzcie mi jednak, że jak tylko nabierzecie wprawy, sami zaczniecie „wymiatać” i będziecie (przy odrobinie chęci) w stanie wskoczyć na wysokie miejsce w rankingu.

Apkę stworzoną przez studio EssentialApps pobrać można z Google Play całkowicie za darmo. Na Waszym miejscu w ogóle bym się nie zastanawiał, a od razu brał się za ściąganie!