Weather Rush – ani powiewu wiatru, ani powiewu świeżości…

0
542

Mimo że dobrych gier z gatunku match-3 w Google Play nie brakuje, niemalże każdego dnia szukam nowych produkcji tego typu, które wniosą coś nowego i rewolucyjnego. Duże nadzieje wiązałem ostatnio z apką o nazwie Weather Rush. Niestety, bardzo się na nią rozczarowałem. Dlaczego? Za chwilę wszystkiego się dowiecie.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Weather Rush miałem wrażenie, że będzie to strzał w dziesiątkę, czyli apka, na którą czekałem od bardzo długiego czasu. Po screenach można było się domyślić, co takiego trzeba będzie w grze robić, by zdobywać punkty. Nie od dziś wiadomo jednak, że wszystkie swoje tajemnice produkcje odkrywają dopiero wtedy, kiedy się je uruchomi na smartfonie. Nie zastanawiając się zbyt długo, postanowiłem pobrać dzieło studia DTI Software i zobaczyć, co takiego faktycznie oferuje. Owijać w bawełnę nie będę – zawiodłem się na całej linii.

weather

Menu główne Weather Rush jasno daje nam do zrozumienia, że mamy w grze do czynienia jedynie z jednym trybem rozgrywki. Musimy niszczyć grupy kwadracików i w tym samym kolorze, na których znajdują się symbole różnych zjawisk atmosferycznych. Początkowo miałem nadzieję, że elementy burzowe czy deszczowe będą w jakiś sposób wpływały na rozgrywkę.  Widocznie za dużo myślę.

Jedyne, na czym w grze musimy się skupić, to nabijanie punktów. W realizowaniu celu przeszkadza nam szybko upływający czas, którego koniec automatycznie wiąże się z koniecznością rozpoczęcia rozgrywki od samego początku.

Nie powiem, by zabawa oferowana w Weather Rush nie sprawiała mi dużo przyjemności. Bardzo lubię tego typu apki. Nie rozumiem jednak dlaczego z produkcji z naprawdę dużym potencjałem zrobiono przeciętną grę, której – co tu dużo ukrywać – na pewno nie pobierze wiele osób.

Oprawa graficzna zastosowana w Weather Rush wygląda bardzo dobrze. Apka jest kolorowa i cieszy oko – tego na pewno nie można jej odebrać. Wydaje mi się jednak, że w dzisiejszych czasach znaleźć można w Google Play dużo ładniejsze i więcej oferujące produkcje.