Wartune: Hall of Heroes – mobilna wersja Legend Online

0
1094

Jeżeli kojarzycie internetową grę Legend Online albo jesteście jej zagorzałymi fanami, jestem pewny, że nie będę musiał poświęcić zbyt wiele czasu, aby przekonać Was do pobrania mobilnej apki Wartune: Hall of Heroes. Mimo że w Google Play nie wszyscy wyrażają się na jej temat przychylnie, mnie osobiście wciągnęła na bardzo długo i pewnie minie jeszcze sporo czasu zanim stanie się w moim mniemaniu nudna.

Niestety, pobranie Wartune: Hall of Heroes z Google Play nie jest jednoznaczne z otrzymaniem produkcji gotowej do korzystania. Przy pierwszym uruchomieniu przychodzi nam najpierw wybrać serwer gry, a następnie zmuszeni jesteśmy do kilkuminutowego oczekiwania na ściągnięcie wszystkich niezbędnych paczek plików. Szkoda, że nie poinformowano nas o tym wcześniej albo też nie stworzono możliwości pobierania w tle, co jest obecnie praktykowane w coraz większej ilości dużych aplikacji.

 Jak przystało na RPG-a, w Wartune: Hall of Heroes nie jesteśmy skazywani na jednego bohatera. Możemy natomiast wybrać między trzema profesjami, co daje nam łącznie aż sześciu wirtualnych ludzi do wyboru. Oczywiście, zarówno mag, łucznik, jak i wojownik posiadają nie tylko męskie, lecz również żeńskie wersje. Nie ma co ukrywać, że dzięki temu… jest na co popatrzeć.

Początki w grze są dosyć nudne. Przeciwnicy są słabi, nasze moce nie robią żadnego wrażenia, a wartość posiadanego przez nas poziomu doświadczenia wzrasta w zatrważającym tempie. Mogę Was jednak uspokoić, że nieprzyjemny marazm mija dosyć  szybko. Kiedy dostajemy okazję do wykonywania ogromnej ilości questów, ulepszenia bohatera oraz walczenia z innymi graczami, no cóż, tak naprawdę dopiero wtedy rozpoczyna się prawdziwa zabawa, od której – wierzcie lub nie – bardzo ciężko jest się oderwać.

Niestety, nie obyło się w Wartune: Hall of Heroes bez mikropłatności. Nietrudno spotkać w sieci opinie mówiące o tym, że wystarczy wydać w opisywanej grze nieco prawdziwej kasy, by stać się niemalże niepokonanym. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Wiadomo, że normalna waluta ułatwia nam życie. Spokojnie można sobie poradzić jednak również i bez niej. Szczególnie, że tylko niewielka liczba graczy decyduje się na zakup diamentów i tym podobnych.

Apka daje nam możliwość łączenia się z innymi graczami w tzw. gildiach. Jest to bardzo fajne urozmaicenie, które bez dwóch zdań należy pochwalić. Niestety, nie jestem już tak pozytywnie nastawiony do oprawy graficznej Wartune: Hall of Heroes. Jak widać na screenach, gra nie prezentuje się rewelacyjnie. Na szczęście, w trakcie poważnej rozgrywki w ogóle nie zwraca się na to uwagi.