Violin : Magical Bow – to nie smartfon, to skrzypce!

0
557

Ciągnęło Was kiedyś do nauki gry na jakimś instrumencie? Pewnie tak. Jak znam życie, za młodu chcieliście być gitarzystami, jeszcze wcześniej uczyliście się grać na flecie, a kiedy wkroczyliście w dorosłość, zaczęliście interesować się szlachetniejszymi rzeczami, na przykład, skrzypcami czy wiolonczelą. W grze Violin : Magical Bow będzie klasycznie i poważnie. Mogę Was też zapewnić, że będzie trudniej, niż w Guitar Hero czy jemu pokrewnych. Ale nie powinno to Was zniechęcić. Co to, to nie!

Gra Violin : Magical Bow traktuje nas wyjątkowo poważnie. Nie jak dzieci, które chcą sobie przez chwilę „popykać” w ekran i wmawiać sobie, że potrafią grać na wirtualnym instrumencie. Chyba jest to pierwsza gra, jakiej udało się mnie przekonać, iż w wydobywaniu czystych dźwięków jestem totalnym laikiem i jeszcze długo się to nie zmieni.

W opisywanej produkcji – podobnie jak w wywołanym już przeze mnie Guitar Hero – chodzi o to, by jak najlepiej odtworzyć konkretny utwór muzyczny. Po lewej stronie ekranu widzimy skrzypce i poruszające się na nich kółeczka, a po prawej mamy centrum dowodzenia, gdzie musimy dynamicznie wybierać odpowiednie pole gry.

Na pewno nie będziecie zdziwieni, że w Violin : Magical Bow naszym narzędziem pracy jest przede wszystkim smyczek. To nim musimy wywijać w każdą możliwą stronę. Nie jest to proste i – co gorsza – po kilku minutach wcale nie ulega to większym zmianom. Oczywiście, ma to też swoje dobre strony: dzięki temu nie stajemy się szybko mistrzami, a więc ciągle mamy motywację do poprawy jakości gry.

Dzięki Violin : Magical Bow można nie tylko w czystej praktyce dowiedzieć się czegoś więcej o grze na skrzypcach. W jednym z przygotowanych działów mamy dostęp, na przykład, do katalogu akordów. Chętni mogą spróbować się go nauczyć, a później sprawdzić stan swojej wiedzy. Na razie się na to nie odważyłem, ale chyba wkrótce będę musiał.

Nie zagracie w przeboje takie jak „Happy” czy „Ona tańczy dla mnie”, ale już w Mozarta i jemu podobnych – tak. Nie każdemu będzie to odpowiadało, ale przecież instrumenty skrzypcowe nie są dla wszystkich 🙂 .