Viber Candy Mania – przerwa od gadania, bo teraz trzeba zagrać!

0
538

Nikogo nie dziwią już gry na Facebooku, ale wiele wskazuje, że musimy przyzwyczaić się do tego, że trend na mobilną rozrywkę ze znajomymi cały czas będzie kontynuowany przez wiele apek społecznościowych. Skąd takie moje przypuszczania? Po prostu widzę, co dzieje się wokół mnie, a ostatnio dostrzegłem, między innymi, gierkę Viber Candy Mania.

Kojarzycie aplikację Viber? Jest to naprawdę dobrze spisujący się komunikator, dzięki któremu możemy być w kontakcie z ludźmi z całego świata. Chociaż opisywałem już ten program na łamach Androidweba, nie zaszkodzi, jeżeli dodam, iż we wspomnianej przeze mnie apce możemy nie tylko wysyłać wiadomości tekstowe, lecz również wykonywać połączenia głosowe.

viber

Mimo że Viber Candy Mania stworzono głównie dla posiadaczy ciemnofioletowego komunikatora, nie trzeba posiadać w nim konta, by korzystać z tego, co oferuje gra. Bardzo mnie to zdziwiło, ale pozytywnie. Co prawda, po kliknięciu przycisku logowania z profilu gościa dwa razy namawiano mnie do zmiany decyzji, ale kiedy stanowczo odmawiałem, później nie byłem już w żaden sposób męczony.

Czym dokładnie jest gra z tego wpisu? Nie będę owijał w bawełnę, że jest ona czymś wyjątkowym, bo nie jest to prawda. A wszystko dlatego, iż Viber Candy Mania to po prostu kolorowa układanka z gatunku match-3. Łączymy ze sobą kolorowe elementy, zdobywamy punkty i przechodzimy z jednego poziomu na drugi – wiecie, o co chodzi, prawda?

Podobnie jak w Candy Crush Saga Soda oraz pokrewnych produkcjach, w Viber Candy Mania możemy śledzić poczynania naszych znajomych. Zabawa polegająca na biciu rekordów jest zdecydowanie świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale – tak jak już pisałem – nie musicie z niej korzystać, jeśli zwyczajnie nie macie na to ochoty.

viber1

Liczba plansz dostępnych w grze zrobiła na mnie doskonałe wrażenie. Nie dość, że już dawno nie przyszło mi zagrać w tak barwną produkcję, to jeszcze okazało się, iż Viber Candy Mania pozwala na sprawdzenie się w ponad 400 levelach. Niestety, jest w tym wszystkim jedno „ale” – po utracie punktów życia na regenerację jednego serduszka przychodzi nam czekać aż 60 minut!

Nie ma co przedłużać, jeżeli lubicie społecznościowe gry match-3, na pewno będziecie zadowoleni z tego, co można znaleźć w Viber Candy Mania. Wyzwania czekające na użytkowników są tutaj zróżnicowane, a dzięki systemowi osiągnięć nie odnosimy wrażenia, że nasze starania są pozbawione większego sensu.