Velocispider Zero – roboty, pociski i… futurystyczna jajecznica

0
462

Panowie dobrze wiedzą, jak to jest bronić jajek. Tym, co chcieliby nieco podszkolić się w tej kwestii, a także paniom, które niewiele na ten temat wiedzą, mogę śmiało polecić pikselową grę o nazwie Velocispider Zero, którą miałem okazję kilka dni temu przetestować. Spokojnie, wpis przeznaczony jest dla każdego – nie tylko dla osób pełnoletnich.

Gra Velocispider Zero opowiada historię pewnego szalonego naukowca (a czy w grach jakiś naukowiec jest normalny), który za wszelką cenę chce dostać się do trzech jajek znajdujących się na dachu jakiegoś wysokiego wieżowca w bliżej nieokreślonym mieście. Być może wspomniany osobnik chce sobie po prostu zrobić jajecznicę, a być może chodzi o coś zupełnie innego. Nieważne. Musicie jedynie wiedzieć to, że to nam – jako graczom – przychodzi bronić przedmiotów ulokowanych w gniazdach.

spider

Rozgrywka w apce opiera się na chodzeniu swego rodzaju mechanicznym pająkiem w prawo i w lewo oraz  niszczeniu wszystkich wrogich jednostek, które chcą dostać się do jajeczek z zielonymi plamkami. Za każdego zniszczonego przeciwnika otrzymujemy punkty. Im więcej ich na naszym koncie, tym – rzecz jasna – lepiej dla nas.

W sumie Velocispider Zero pozwala nam zagrać na 20 poziomach. Jeżeli chcemy, możemy spróbować obrać standardową ścieżkę i przejść wszystkie po kolei. Jest także możliwość rozpoczęcia od razu od levelu innego. Jest tylko jeden warunek – musi on być odblokowany, a więc chociaż raz musieliśmy już w nim występować. Dla leniwych przygotowano odpłatną opcję udostępniającą od razu wszystkie plansze. Skorzystanie z niej skurczy nasz portfel o nieco ponad trzy złote.

spider3

Sterowanie odbywa się za pomocą akcelerometru. Nie jest to zbyt wygodne, ale można się do tego przyzwyczaić. Choć rozgrywka polega jedynie na biciu własnych rekordów, bardzo przypadła mi do gustu. Swoje na pewno robi też pikselowa grafika, do której – co nie jest żadną tajemnicą – mam spory sentyment. Podobnie ma pewnie wiele osób wychowanych na pierwszych konsolach video.