Vector – parkourowe, miejskie wywijasy

0
712

Wiecie, czym jest parkour? To taki wymyślony dosyć niedawno sport, którego miłośnicy fascynują się skakaniem po murkach, przeskakiwaniem ogrodzeń i tym podobnych. Do niedawna wydawało mi się, że w Google Play nie można znaleźć nic na temat wspomnianej miejskiej dyscypliny. Pewnego dnia natrafiłem jednak na produkcję o nazwie Vector

W grze o nazwie Vector przychodzi nam wcielić się w postać człowieka, a raczej jego konturów, który ucieka przed innym osobnikiem o bardzo podobnym wyglądzie. Nasz cel polega na skutecznym uciekaniu wspomnianej postaci. Co się dzieje, gdy nie uda nam się zrealizować zadania? Zostajemy poparzeni prądem elektrycznym, płynącym z… dłoni naszego przeciwnika.

vector

Apka od studia Nekki z pewnością niczym szczególnym nie wyróżniałaby się na tle runnerów dostępnych na Androida, gdyby nie jej odniesienie do parkoura. Tutaj nie ma mowy o tym, by sterowany przez nas wirtualny człowiek w normalny sposób wdrapał się na jakiś murek bądź przeskoczył przeszkodę – wszystko wygląda podobnie jak na filmach na YouTube traktujących o parkourze.

Do przejścia mamy w grze blisko 50 poziomów. Mimo że produkcja specjalnie skomplikowana się nie wydaje, jej ukończenie wcale nie należy do łatwych zadań. Aby nie było zbyt nudno, autorzy Vectora przygotowali masę dodatków, które kupować możemy za gwiazdki bądź wirtualną walutę. Wśród gadżetów dla naszego bohatera znaleźć można zupełnie nowe tricki, a nawet ubrania takie jak spodnie czy skate’owska czapka w pomarańczowym kolorze.

vector1

Oprawa audiowizualna zastosowana w produkcji zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jej mroczność połączona z futurystycznym, miejskim klimatem przypadła mi do gustu i myślę, że podobnie będzie z Wami. Na dźwięki też złego słowa nie będę pisał, choć osobiście w tego typu gry wolę grać przy własnej muzyce.

W Google Play dostępna jest także płatna wersja Vectora. Kosztuje nieco ponad 3 złote.


logo-app
Vector
NEKKI
0   
qrcode-app