Unroll Me – na pomoc zagubionej piłeczce!

0
570

Wszyscy krytykują Roberta Lewandowskiego za to, że w meczach reprezentacyjnych nie potrafi odnaleźć drogi do bramki przeciwników. Nikt jednak nie weźmie pod uwagę, iż jest to naprawdę trudne zadanie. Chcecie przekonać się o tym na własnej skórze? Żaden problem, pobierzcie na swojego smartfona grę o nazwie Unroll Me.

Wprawdzie Unroll Me nie jest produkcją sportową, lecz – według mnie – ma wiele wspólnego z piłką kopaną. Choć nie mamy tutaj do czynienia z kilkunastoma zawodnikami na boisku, to i tak musimy skierować piłkę do określonego celu. W opisywanej aplikacji jest to zwykła, mała przestrzeń przeczepiona do wirtualnej planszy przy pomocy kilku śrubek, a nie kilkumetrowa bramka z rozgarniętym człowieczkiem biegającym od słupka do słupka.

unroll

Przejdźmy do konkretów, bo ogólnikami nie da się w tym przypadku wszystkiego wytłumaczyć. Rozgrywka w Unroll Me polega na umieszczeniu specjalnej kuleczki w odpowiednim miejscu. Wspomniany kolisty przedmiot startuje z wyraźnie zaznaczonego miejsca w ciągu kilku sekund. Naszym zadaniem jest przestawianie kostek z dróżkami w taki sposób, by mogły one skutecznie poprowadzić piłeczkę do zaznaczonego na czerwono celu.

Autorzy gry przygotowali dla nas cztery poziomy trudności. Na samym początku dostępny mamy tylko jeden. Jeżeli chcemy, kolejne możemy wykupić albo odblokować. Uzyskanie dostępu jest możliwe poprzez zdobycie w każdym etapie trzech gwiazdek, czyli maksymalnej noty. Aby to zrobić, wystarczy z każdym levelem uporać się w kilka sekund.

unroll1

Na pierwszy rzut oka wymaganie dotyczące zdobycia trzech gwiazdek wydaje się być niezrozumiałe. Gdy jednak się nad tym głębiej zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że w zasadzie wcale nie jest to złe rozwiązanie. Wydaje mi się, że jeśli komuś naprawdę zależy na zachowaniu kilku złotych w portfelu, to zrobi wszystko, by spełnić wszystkie wymagania.

Graficznie Unroll Me prezentuje się przeciętnie, czyli tak jak każda gra logiczna. Nie ma tutaj miejsca na fajerwerki, ale też nic nie razi niedoskonałością. Szkoda tylko jednego – tego, że nie można w grę pograć sobie w orientacji poziomej.