Unified Remote – Twoje centrum dowodzenia komputerem

1
778

Bardzo lubię słuchać muzyki ze swojego komputera podpiętego do odpowiedniego sprzętu nagłośniającego. Do niedawna denerwowałem się na sytuacje, kiedy musiałem szybko biec z innego pokoju, by przełączyć wybraną przez automat piosenkę na inną, bardziej odpowiadającą mojemu nastrojowi. Wszystko zmieniło się dzięki aplikacji Unified Remote.

Program Unified Remote to bardzo proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu możemy za pomocą smartfona sterować komputerem będącym w tej samej sieci Wi-Fi. Apka posiada bardzo dużo przydatnych funkcji pozwalających nam nie tylko bawić się muzyką, jak to podałem w przykładzie we wstępie, tak więc myślę, że zainteresuje większość z Was.

unified

Do podstawowych opcji, jakie znaleźć możemy w Unified Remote należy przede wszystkim zaliczyć narzędzie do wyłączania komputera z poziomu smartfona, a także „grzebania” w plikach na naszym PC-cie. Warto wspomnieć też o tym, że aplikacja została wyposażona w mobilną klawiaturę oraz touchpad, dzięki którym, siedząc na kanapie, możemy, na przykład, surfować po internecie na komputerze podpiętym do 50-calowego telewizora 😉

Darmowa wersja apki oferuje także możliwość skorzystania z klawiatury numerycznej, Task Managera oraz funkcji stworzonych na potrzeby, między innymi, użytkowników YouTube’a czy Windows Media Playera.

unified1

Nieco więcej możliwości daje nam Unified Remote kosztujący w Google Play 15 złotych. W nim możemy skorzystać z większej ilości materiałów przystosowanych do konkretnych programów. Wśród obsługiwanych narzędzi znaleźć można, między innymi, Operę, Firefoxa, program muzyczny foobar2000, iTuensa i wiele, wiele więcej.

Unified Remote testowałem w wersji podstawowej. Uważam, że jest ona wystarczająca dla każdego normalnego użytkownika Androida. Program spisuje się bardzo dobrze. Tak naprawdę tylko raz odmówił mi współpracy, ale nie wiem, czy było to spowodowane jakąś jego wadą, czy chwilową przerwą w dostawie internetu.

Jeśli – tak jak pisałem – uważacie, że przyda Wam się swego rodzaju mobilny pilot do komputera, zdecydowanie apka opisywana w tym wpisie jest dla Was najlepszym rozwiązaniem.


logo-app
Unified Remote
Unified Intents
0   
qrcode-app