Unblock King – zwykła łamigłówka… a może coś więcej?

0
775

Wśród nowości polecanych w tym tygodniu wyróżniono w Google Play łamigłówkę o nazwie Unblock King. Jest to o tyle interesujące, że wspomniana produkcja na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle pospolita. Czy jednak aby na pewno taka jest? Postanowiłem się o tym przekonać i dać Wam znać, o wszystkim, co mi się spodobało, a co nie.

Żeby zbyt długo nie trzymać Was w niepewności, napiszę to od razu: Unblock King nie do końca spełniło wszystkie moje oczekiwania i zdecydowanie jest dla mnie przeciętną propozycją. Na szczęście, nie tyczy się to jej wszystkich elementów, tak więc być może niektórzy z Was po przeczytaniu tego wpisu stwierdzą, że znaleźli coś w sam raz dla siebie.

king

Cel w grze jest prosty. Musimy poprzestawiać drewniane, wirtualne klocuszki w taki sposób, by ten o kolorze czerwonym mógł swobodnie udać się do oznaczonego wyjścia. Kombinowania jest przy tym bardzo wiele, gdyż na planszach znajduje się całkiem spora ilość elementów i bardzo często jest tak, że również nasz główny prostokąt musi zostać przesunięty, by prawidłowo wykonać zadanie.

Jednej rzeczy na pewno grze Unblock King zarzucić nie można – posiada ona ogromną ilość plansz do ukończenia. Tylko najłatwiejszy poziom trudności oferuje nam blisko dwieście wyzwań, a rozdziałów z levelami mamy aż cztery. Wniosek może być więc w tym przypadku tylko jeden – opisywana apka to narzędzie, które jest w stanie zatrzymać nas przy smartfonie bądź tablecie na co najmniej kilka godzin.

king1

Twórców Unblock King należy pochwalić za stworzenie Multiplayera. Pojedynek wieloosobowy składa się z trzech mini-meczów, w których razem z przeciwnikiem dostajemy takie same łamigłówki do rozwiązania. Osoba mająca na swoim koncie mniejszą ilość wykorzystanych ruchów, zwycięża. Co warto podkreślić – oponenci zawsze się znajdują, czyli raczej nie jesteśmy tym razem skazywani na samotność.

Rozgrywkę oferowaną w grze zdecydowanie można ocenić na pięć gwiazdek. Niestety, na taką samą notę nie zasługuje oprawa audiowizualna Unblock King. Po pierwsze, wygląd jest strasznie amatorski, a jego wady okropnie rażą w oczy i po drugie wreszcie – efekty dźwiękowe po kilku minutach wywołują u nas coś w rodzaju irytacji. A przecież tak być nie powinno!