Unblock Candy – tyle plansz, że aż trudno się opędzić!

0
596

Unblock Candy to propozycja przede wszystkim dla wielbicieli… słodyczy. Jeżeli tak, to mogliby w nią grać niemalże wszyscy! Owszem, jednak ważne jest też, by wraz z miłością do pyszności szła u Was w parze chęć rozwiązywania przeróżnych logicznych wyzwań. Wtedy z całą pewnością nie wystawicie wspomnianej produkcji słabej oceny.

W Google Play Unblock Candy nie cieszy się wyjątkowo dobrą opinią. Znam odpowiedź na pytanie, dlaczego. Powód jest prozaiczny, ale całkiem zrozumiały. Po prostu opisywana gra jest kolejną, prawie niczym niewyróżniającą się, łamigłówką. „Prawie” – jak już wiemy z jednej z reklam – robi niezłą różnicę, ale widocznie nie każdy jest w stanie to dostrzec.

candy

Unblock Candy gracz w każdej z przygotowanych plansz musi przesuwać kolorowy bloczek z cukierkami, tak aby dotarł on do zaznaczonego wyjścia. Wszystkie ruchy są skrupulatnie liczone przez komputer, dlatego też nie możemy przesadnie kombinować bez wcześniejszego zastanowienia. Oczywiście, działając zupełnie „na ślepo”, musicie liczyć się przede wszystkim z tym, że dostaniecie słabszą ocenę za swoje wyczyny, a to z kolei oznacza mniej cennych diamentów na koncie.

Wyzwania, jakie można znaleźć w grze z tego wpisu, na pewno świetnie kojarzycie z wielu mobilnych czy internetowych zabaw. To wspomniane już „prawie” to w Unblock Candy liczba leveli. Cztery poziomy trudności podzielone na kilka działów, a w nich grubo ponad 10.000 plansz. Zaskoczeni? No i dobrze, bo być może właśnie to przekona Was do nieskreślania tej apki od razu na starcie.

candy1

Prawdopodobnie, gdybym napisał o tym, że w Unblock Candy mamy dostępny sklepik z dodatkami w postaci nowych słodkości, nie zrobiłoby to na Was większego wrażenia. Podobnie byłoby z podpowiedziami, które przecież występują w każdej szanującej się łamigłówce. Ale dajmy sobie z tym spokój – nie to jest w tym przypadku najważniejsze!

Już piszę do czego zmierzam. Zdaję sobie sprawę, że Unblock Candy nie jest produkcją pozbawioną wad, ani dobrze znanych schematów, ale wiem również, iż ogromna ilość leveli dostępna w trybie offline i brak jakichkolwiek limitów zachęci Was do pobrania tej gry i sprawi, że przez długi czas będziecie mieli co robić w przerwach w pracy, szkole czy innych nudniejszych chwilach. Mam rację czy nie?