Ultimate Tennis – rozbudowany symulator dla tenisomaniaków

0
1694

Twórcy Ultimate Tennis udowodnili, że sterowanie w tenisowym symulatorze wcale nie musi być skomplikowane i uciążliwe, a sama gra może polegać na czymś więcej, niż tylko rozgrywaniu kolejnych meczów. Niestety, nie uniknęli też kilku wad, przez które ta sportowa gra prawdopodobnie straci w Waszych oczach.

Nie mam bladego pojęcia, dlaczego użytkownicy Google Play wszczęli swego rodzaju krucjatę niezadowolenia przeciwko Ultimate Tennis. Narzekają, że gra długo się ładuje, zawiesza się i tak dalej, a tymczasem na dwóch moich urządzeniach (smartfonie i tablecie) nic takiego nie miało miejsca. Przypadek? Być może, chociaż wydaje mi się, że po prostu niektórzy zbyt wiele wymagają od swoich kilkuletnich gadżetów.

tenis

Wybranie jednego z trzech podstawowych graczy i nadanie nazwy wirtualnemu teamowi jest bardziej zabawą, niż rozbudowanym procesem, tak więc pozwólcie, że nie poświęcę temu wielu linijek. Podobnie w kwestii samouczka. Autorzy Ultimate Tennis przygotowali go w naprawdę fajny sposób i jestem przekonany, że nie będziecie w ogóle nad nim główkować, a samo pojęcie podstaw sterowania zajmie Wam paręnaście sekund.

Co do wspomnianego sposobu kierowania mobilnym tenisistą, według mnie, jest świetny. Bieganie i różne techniki uderzenia wykonujemy za pomocą palca u jednej ręki. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem, ale coś czuję, że wkrótce zmieni się to i to właśnie za sprawą Ultimate Tennis.

Gra w kampanii jednoosobowej umożliwia nam rozgrywanie meczów na różnych międzynarodowych turniejach. Nie można też narzekać na opcje w Multiplayerze, a prawdziwą wisienką na torcie jest dział treningu, gdzie można podszkolić się w dostępnych trickach.

Sportowców ulepszamy dzięki specjalnym fioletowym monetom oraz zwykłym, złotym pieniążkom. Nie tylko mamy wpływ na typowo tenisowe statystki, lecz również możemy zmieniać strój bohatera. Niestety, na wszystko potrzeba naprawdę sporych środków, co jest bez wątpienia próbą wyłudzenia od nas prawdziwej kasy.

Mimo że w Ultimate Tennis jest naprawdę co robić, Stamina uniemożliwia nam długą, nieprzerwaną zabawę. Poza tym – nie możemy w apkę grać bez połączenia z internetem, a więc nici z wygrywania Wielkiego Szlema w lesie czy tramwaju (niestety, internet mobilny w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba że w naprawdę dużym mieście).