Two Dots – minimalizm w kropeczkowym świecie

0
795

Łączenie ze sobą kolorowych kropek odpręża mnie ostatnio zdecydowanie bardziej od typowych zabaw match-3, które dostępne są w Google Play niemal wszędzie, gdzie to możliwe. Jeżeli Wam również znudziły się już wirtualne diamenty, cukierki albo kwadraciki, czas najwyższy zainstalować na smartfonie apkę o nazwie Two Dots.

W produkcji Two Dots zakochałem się głównie za sprawą jej minimalistycznego wyglądu. Prawdopodobnie znajdzie się wśród Was wiele osób, które uwielbiają przede wszystkim prosty interfejs i równie nieskomplikowaną rozgrywkę. I właśnie dlatego jestem pewny, iż gra z tego wpisu chętnie będzie przez Was pobierana i oceniana na pięć gwiazdek.

dots

Jak wiadomo nie od dziś, oprawa wizualna w grze to nie wszystko. Bardzo istotna jest również rozgrywka. Na szczęście, na nią w przypadku Two Dots również narzekać nie można. Fakt, że nie jest do końca oryginalna, nie powinien być ważny do tego stopnia, aby całkowicie skazać ją na stratę. Łącznie kropek na pierwszy rzut wydaje się, co prawda, nudne, ale z biegiem czasu zmienia się zdanie na ten temat.

Jakie zadanie stoi przed graczem w łamigłówce od studia PlayDots? W głównej mierze chodzi w niej o łączenie ze sobą występujących na ekranie kropek. Ale, ale – zanim uznacie, że gra jest łatwa, musicie wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, łączenia mogą odbywać się tylko w linii prostej. I po drugie – najlepiej punktowe są kombinacje tworzące z kropek zamkniętą figurę, a zrobienie czegoś takiego jest naprawdę ogromną sztuką.

dots1

Gdyby w Two Dots chodziło tylko o bicie rekordów punktowych, zapewne nie zachęcałbym Was do sprawdzenia tej produkcji. Tylko że oferuje ona naprawdę ogromną ilość poziomów, a rozgrywka w niej zmusza nas do kombinowania i główkowania. Mówiąc inaczej, jest świetna i zdecydowanie godna uwagi chociażby na przysłowiowe pięć minut.

Twórcy gry Two Dots wyraźnie wzorują się na innych dziełach z gatunku logicznych. Widać to chociażby po tym, że bardzo wiele miejsca poświęca się tutaj synchronizacji z Facebookiem, a po zaliczeniu pięciu wpadek… musimy odczekać piętnaście minut na regenerację jednego serduszka, co na pewno w jakimś tam stopniu skutecznie zniechęca nas do zabawy.