Twitch – streamy najlepsze na relaks

0
871

Każdy prawdziwy gracz doskonale wie czym jest TwitchTV. To strona internetowa, na której możemy streamować oraz oglądać materiały video z rozgrywek, udostępniane przez setki tysięcy ludzi z całego świata. Mimo że zdecydowanie bardziej wolę grać, aniżeli patrzeć jak robią to inni, od czasu do czasu lubię zamiast filmu włączyć sobie jakiś ciekawy kanał dotyczący Diablo III czy DOTY. Przez ostatnich kilka tygodni nie używam jednak do tego PC-ta, a smartfonu z aplikacją mobilną Twitch, którą chciałem Wam w tym wpisie zaprezentować.

Zgodnie z tym, co pisałem we wstępie, Twitch skierowany jest przede wszystkim do zapalonych graczy, którzy  w ulubionym RPG-u czy produkcji z gatunku MOBA chcieliby podejrzeć styl gry najlepszych na świecie. W aplikacji nie są dostępne teledyski Justina Biebera czy One Direction. Niektórzy z Was pewnie będą mocno zawiedzeni. Reszta – wręcz przeciwnie.

mario1

Apka sprawa wrażenie bardzo prostej w obsłudze i rzeczywiście taka jest. Autorów mobilnego Twitcha warto za to pochwalić, że nie zdecydowali się utrudnić nam życia i wprowadzić kilku bądź kilkunastu zupełnie niepotrzebnych opcji, z których 99 procent użytkowników nie miałoby żadnego pożytku. 

Strona startowa programu składa się z dwóch części. Jedna z nich służy nam do przeglądania najpopularniejszych kanałów w serwisie Twtich zarówno na podstawie samej nazwy, jak i gry, któremu kanał jest dedykowany. Druga cześć wyświetla nam tylko i wyłącznie najchętniej oglądane produkcje, a więc przede wszystkim skierowana jest do fanów League of Legends, Heroes of the Storm czy mojego ukochanego Diablo III (przepraszam za stronniczość, nie mogłem się powstrzymać!).

mario

Oglądanie streamów jest bardzo wygodne. Wszystkie materiały możemy podziwiać trzymając smartfon w pionie bądź poziomie. Decydując się na tę pierwszą opcję dostajemy możliwość porozmawiania z ludźmi na czacie.

Twitch pozwala nam wybrać jakość wyświetlanego obrazu. Kiedy siedzimy w domu możemy cieszyć się pełnym HD-kiem, ale kiedy jesteśmy poza nim… prawdopodobnie przyda się opcja „Mobile”, dedykowana osobom korzystającym z internetu mobilnego.

Aplikacja działa prawidłowo. Uruchamiam ją codziennie od dobrych kilku tygodni i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Można pobrać ją z Google Play całkowicie za darmo, tak więc fani gier na pewno nie będą długo się zastanawiać.