Twin Shooter – opanować jeden statek to nie problem, spróbuj z dwoma!

0
554

Parafrazując lubianego bohatera polskiego serialu komediowego, można by powiedzieć o grze Twin Shooter, że latać i strzelać do wrogów jednym statkiem to każdy jeden potrafi, ale dwoma latać to już nie ma komu! Okej, może i nie mam talentu do podrabiania Ferdka Kiepskiego, ale jednego jestem pewien – produkcja z tego wpisu zaskoczy Was pomysłowością!

Nie spodziewajcie się, że Twin Shooter będzie oferował zagmatwaną rozgrywkę. Jest to wyjątkowo prosta strzelanka, która przypomina pierwszych przedstawicieli swojego gatunku. Piksele, wrogowie, statki z bronią laserową – to wszystko można znaleźć tu od pierwszego uruchomienia. Dlaczego zatem gra od studia Erepublik Labs jest tak wyjątkowa? Bo kierujemy w niej nie jedną, lecz dwiema maszynami!

twin

Nie jest trudno opisać zabawę dostępną w Twin Shooter. Pierwsze i podstawowe zadanie gracza polega na niszczeniu oponentów, lecących w kierunku czerwonego bądź niebieskiego statku. Jednym dziełem współczesnej techniki (a może bardziej ludzkiej wyobraźni) kierujemy, przesuwając palce u lewej ręki, a drugi – u prawej. Utrudnieniem jest przede wszystkim fakt, że jeżeli trafi nas jakakolwiek sojusznicza broń, od razu – bez żadnego ostrzeżenia – musimy pogodzić się z porażką.

Jeżeli mamy ochotę, możemy zagrać w Twin Shooter nie tylko w pojedynkę, lecz również ze znajomym. Stworzono w tym celu nawet oddzielny dział, chociaż nie wydaje się on potrzebny, biorąc pod uwagę, że nawet w Single Playerze mogą bez najmniejszego problemu brać udział dwie osoby.

Im więcej przeciwników uda nam się zniszczyć, tym pokaźniejszym dorobkiem punktowym będziemy się mogli pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że śrubowanie rekordów nie dla wszystkich jest synonimem dobrej zabawy, jednak – na szczęście – twórcy Twin Shooter przygotowali dla graczy wirtualny sklepik, gdzie można wymieniać mobilne pieniążki na zupełnie nowe maszyny wojenne. Oczywiście, cały czas są one czerwone i niebieskie, ale dodane zostają świeżutkie działa, systemy ochronne i temu podobne.

Wiem z doświadczenia, że Twin Shooter pozwala trochę oderwać się od rzeczywistości, dlatego jestem przekonany, iż każdy fan kosmicznych strzelanek (szczególnie tych w stylu retro) powinien tę grę wypróbować!