Truck Monsters – potworne postaci w jeszcze potworniejszych brykach

0
584

Mimo że Hill Climb Racing ma już swoje lata, cały czas cieszy się ogromną popularnością i wielu twórców gier stara się go naśladować, by odnieść podobny sukces. Jak to jednak zwykle bywa z podróbkami, zawsze brakuje im czegoś, co mogłoby zachwycać w takim samym stopniu jak w przypadku oryginału. Jak na tle klonów androidowego hiciora wypada Truck Monsters? Za chwilę poznacie odpowiedź na to pytanie.

Truck Monsters na pewno nie jest w stanie zrobić dobrego pierwszego wrażenia. Menu główne wygląda bowiem bardzo słabo. Szczególnie na urządzeniach z większym wyświetlaczem, gdzie ekran rozgrywki z dwóch stron „upiększony” jest dużymi, czarnymi paskami, które – najprościej rzecz ujmując – wyglądają bardzo nieestetycznie i skutecznie zniechęcają do zabawy.

Jeżeli należycie do tych osób, co bez względu na charakter gry lubią ukończyć tutorial, autorzy Truck Monsters dadzą Wam taką możliwość. Musicie jednak liczyć się z tym, że samouczek na niewiele Wam się zda. Przyciski na ekranie opisane są w odpowiedni sposób, to po pierwsze, a po drugie – nie wierzę, po prostu nie wierzę, by ktoś z Was mógł mieć problem z poruszaniem się do przodu wirtualnym autem.

Właściwa zabawa podzielona jest w grze na cztery Zone’y, czyli strefy. Im późniejsza, tym wyższy poziom trudności, a co za tym idzie pokaźniejsze nagrody za zdobywanie wirtualnych monet oraz pierwszego miejsca. Oczywiście, nie od razu skorzystać możemy z wszystkich stworzonych plansz. Na początku dostępna jest tylko jedna z nich. Na dostęp do reszty musimy sobie zapracować.

Naszym celem w każdym levelu jest zdobycie pierwszego miejsca w swego rodzaju wyścigu po pagórkowatym terenie. W przeciwieństwie do innych gier wyścigowych, tutaj nie liczy się przede wszystkim prędkość pojazdu, lecz nasze umiejętności poruszania się po trudnym terenie. Do przechytrzenia mamy siedmiu przeciwników, tak więc nie mamy prawa się nudzić. Szczególnie, że kierujemy poczynaniami najprawdziwszego w świecie potwora, a naszych rywali także nie należy nazywać standardowymi.

Wirtualna waluta w Truck Monsters – jak pewnie się domyślacie – pozwala na upgrade’owanie samochodów. Możemy za odpowiednią gotówkę wzmocnić silnik, zawieszenie i inne tego typu części, dzięki którym wygrywanie rywalizacji jest dużo prostsze i przyjemniejsze.

Mimo że na wstępie apka nieco zraziła mnie swoim wyglądem, muszę przyznać, że „w praniu” wypada w tej kwestii nie najgorzej. Wprawdzie o realizmie nie ma tutaj mowy, ale kto mówił, że gra tego typu musi być trójwymiarowa i pięknie wyglądająca?