Trial Xtreme 3 – dwukołowy zawrót głowy

0
553

Popularne samochodówki na pewno mogą pochwalić się większą liczbą fanów niż ich motocyklowe odpowiedniki. Nie oznacza to jednak, że ignorowanie produkcji z dwukółkami jest rozsądnym wyjściem. Sukces gry Trial Xtreme 3 najlepiej bowiem pokazuje, że nie zawsze do dobrej zabawy potrzebna jest prosta droga, pięćset koni mechanicznych pod maską oraz spoilery o wymyślnych kształtach.

Apka Trial Xtreme 3 nie skupia się na wyścigach motocyklowych, a jedynie na zmaganiach po swego rodzaju torach przeszkód. Śmiało więc można zaliczyć ją do grona ekstremalnych, bo wielokrotnie daje nam możliwość nabicia sobie wirtualnego guza albo nawet skręcenia karku.  Wniosek z tego jest jeden: fani szybkiej jazdy nie znajdują tu tego, na czym najbardziej im zależy.

x

Gra z tego wpisu podzielona jest na kilkadziesiąt plansz, które osadzone są w kilkunastu lokalizacjach. Programiści i graficy przygotowali dla nas zmagania w lesie, porcie morskim i tym podobnych miejscówkach niekojarzących nam się z motocyklami, a zwykłym, codziennym życiem. Jak się pewnie domyślacie, każdy etap możemy ukończyć maksymalnie na trzy gwiazdki. Aby to osiągnąć, potrzebujemy przede wszystkim dobrego rezultatu czasowego wyrażonego zazwyczaj w sekundach, bądź ewentualnie minutach.

Na pewno produkcja Trial Xtreme 3 nie byłaby tak popularna tylko dlatego, że możemy znaleźć w niej mnóstwo ramp oraz innych motocyklowych przeszkadzajek. Moim zdaniem opisywana gra swój sukces zawdzięcza przede wszystkim Multiplayerowi. Tryb stworzony do wieloosobowej rozgrywki pozwala nam nie tylko walczyć w globalnym rankingu, lecz także umożliwia rywalizowanie z naszymi znajomymi, a jak wiadomo nic tak człowieka nie cieszy jak utarcie nosa znienawidzonemu koledze czy kuzynowi.

x1

Z racji tego, że gierka jest darmowa, jej autorzy na czymś zarabiać muszą. Nie zdziwicie się więc, jeśli od czasu do czasu zamiast menu głównego ukaże Wam się baner reklamowy na całą stronę albo kiedy zabraknie Wam kasy na jakiś wirtualny dodatek i zachęci się Was do skorzystania z mikropłatności.

Wirtualny sklepik z dodatkami w Trial Xtreme 3 bardzo mi się spodobał. Możemy w nim nie tylko zmienić nasz motocykl, ale również ubrać głównego bohatera od stóp do głów. Ceny do najniższych nie należą, ale spokojnie można się dorobić najlepszych ciuchów solidną i systematyczną grą.

Jeśli chodzi o grafikę, nie powiem, bym był nią zachwycony. Jak widać na screenach – apce do ideału wizualnego brakuje wiele. Najwidoczniej ludziom to jednak nie przeszkadza, bo pobrali już Trial Xtreme 3 ponad 10 milionów razy!