Tree Fortress – miau, miau i… ognia! [VIDEO]

0
538

Jeżeli wydaje Wam się, że na naszej planecie jedynymi istotami, które prowadzą między sobą wojny, są ludzie, na pewno nie mieliście jeszcze okazji zagrać w produkcję mobilną o nazwie Tree Fortress. A to automatycznie oznacza, że z ciekawością przeczytacie niniejszy wpis, bowiem znajdziecie w nim całkiem sporo przydatnych informacji dotyczących tworu studia Tapps.

W aplikacji Tree Fortress przychodzi nam kierować oddziałami zwierzątek, które prowadzą między sobą wojnę o panowanie w lesie. Bitwy toczą się zawsze między drzewem drużyny niebieskiej a czerwonej. Naszym celem jest rozporządzać dostępnymi jednostkami w taki sposób, aby to baza naszego zespołu przetrwała, a ta należąca do wrogów – uległa zniszczeniu.

Przed rozpoczęciem walki mamy możliwość wyboru naszych żołnierzy, a także umiejętności specjalnych ułatwiających nam wykonanie zadania w możliwe jak najlepszym stylu. Niestety, na samym początku, czyli wtedy, gdy na naszym wirtualnym koncie brakuje monet, możemy pozwolić sobie tylko i wyłącznie na przesłodkie koty. Z biegiem czasu chcą służyć nam jednak także inne zwierzaczki, na przykład, wiewiórki strzelające z procy.

W trakcie rozgrywki sami decydujemy o tym, kiedy dany wojownik ma pojawić się na polu bitwy. Jeśli widzimy, że nasze oddziały radzą sobie całkiem dobrze, nie ma potrzeby dokładać do nich kolejnych istot. Szczególnie, że „wyprodukowanie” każdej z nich kosztuje, a w tej apce kasę naprawdę trzeba oszczędzać.

Do przejścia jest w Tree Fortress 50 leveli. Co najważniejsze, wszystkie z nich dostępne są całkowicie za darmo, dzięki czemu nie musimy na grę wydawać ani złotówki. No chyba że na mikropłatności, pozwalające na szybkie wzbogacenie się czy też podwójne zarabianie aplikacyjnych pieniążków.

Wygląd Tree Fortress na kolana nie powala, ale na pewno nie można napisać, że wymaga sporych poprawek. Uważam, że bajkowo-kolorowy styl znakomicie pasuje do tej produkcji, podobnie jak zastosowane w niej dźwięki, które bardzo szybko wpadają w ucho.

Jedynym poważnym minusem opisywanej gry wydają się być dość nachalnie wyświetlające się reklamy. Nie ma co jednak na to przesadnie narzekać. W końcu autorzy apek muszą jakoś zarabiać na chleb, prawda?