TransPlan – drodzy uczniowie, czas zacząć myśleć!

0
517

Wakacje to dwa miesiące błogiego relaksu. Rzadko który uczeń decyduje się w tym czasie czytać lektury szkolne, rozwiązywać łamigłówki matematyczne czy też oglądać nowe podręczniki. Niestety, prawda jest tak, że dobrze jest przed pierwszym września rozruszać nieco szare komórki. A żeby jeszcze bardziej wczuć się w szkolny klimat, proponuję produkcję TransPlan.

Gra o nazwie TransPlan to wyjątkowe dzieło mobilne. Akcja toczy się w nim na kartce papieru, a bohaterami są figury narysowane wirtualnymi przyborami oraz gumka do ścierania i pinezka. Jak to wszystko łączy się w jedyną w swoim rodzaju łamigłówkę? Już wyjaśniam.

Autorzy opisywanej apki przygotowali dla nas kilkadziesiąt poziomów, które zostały podzielone na te łatwiejsze, trudniejsze, nadające się dla prawdziwych mistrzów i tak dalej, i tak dalej. Co zrobić, by przejść z jednej planszy do drugiej? W teorii to dość proste – wystarczy długopisowy kwadrat umieścić w kanciastym portalu. Oczywiście, na naszej drodze staje wiele przeszkód i dlatego nie zawsze wszystko udaje nam się za pierwszym podejściem.

TransPlan – tak jak po części już wspomniałem – możemy korzystać z gumki do ścierania i pinezek. Oba te przedmioty służą do tego samego, co w realnym świecie. Usuwanie niektórych ołówkowych elementów jest niekiedy konieczne, a czasem przydaje się do tego zatrzymanie jakiejś platformy, przypinając do niej czerwony przedmiot z ostrą końcówką.

 

To – rzecz jasna – jeszcze nie wszystkie „urozmaicenia”. Warto napisać też kilka słów o czarnych kwadratach. Tych nic nie jest w stanie przesunąć i pomagają nam one, gdy portal nie opiera się o żadną ze ścian. Można by było pisać o tym jeszcze przed długi czas, ale myślę, że lepiej będzie jak niektóre możliwości wypróbujecie w praktyce.

W Google Play TransPlan nie został oceniony wyjątkowo wysoko. Niestety, moim zdaniem, całkowicie niesłusznie. Podobno gra nie oferuje tutorialu i ciągle włączać się w niej reklamy. Prostuję – samouczek w formie pisemnej jest i pomaga nam przez pierwszych kilka poziomów. Banery pojawiają się natomiast raz na kilka plansz,a jak i to zbyt wiele, możemy je wyłączyć za niecałe 10 złotych.