The Tower – halo, tu wieża, możesz mnie zbudować?

0
544

Dzień przed sylwestrową nocą pewnie mało kto ma z Was czas, aby zagrać w jakąś bardziej zagmatwaną i skomplikowaną produkcję. Doskonale to rozumiem i zdaję sobie sprawę, że w takich sytuacjach najlepszym możliwym rozwiązaniem jest instalacja gry takiej, jak The Tower. Nie będę ukrywał, że w ostatnim czasie to właśnie ona jest moją ulubienicą, gdy dopada mnie typowa pięciominutowa nuda.

Zasady gry opisywanej w tym wpisie nie są zagmatwane. I to właśnie jest w niej najlepsze, że od razu po jej uruchomieniu możemy przystąpić do działania, a po zdobyciu pewnego doświadczenia nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy śrubowali rekordy godne osób z rankingu TOP 100. Oczywiście, nie jest to jednoznaczne z tym, że The Tower to apka z niskim poziomem trudności.

wieza

Celem gracza w produkcji studia Ketchapp jest tworzenie tytułowych wież. Za każdym razem, gdy rozpoczynamy nową rozgrywkę, fundamenty wieży leżą na ziemi, natomiast nasze zadanie polega na dokładaniu dodatkowych elementów. Te poruszają się samoczynnie, a nasza w tym głowa, by dotknąć ekranu w momencie idealnym do budowania.

Co w sytuacji, gdy nie uda nam się zrealizować zadania w stu procentach? Jeżeli postawiony przez nas bloczek wystaje w jakimś miejscu, automatycznie jest obcinany, a kolejne pojawiające się elementy zostają zmniejszone o taką samą ilość materiału. Warto zatem na początku popełniać jak najmniej błędów, aby można było tworzyć wieżę z największych dostępnych figur.

Gra – jak pewnie się domyślacie – kończy się w momencie, kiedy nasze klocki są cieniutkie jak zapałki i nie uda nam się w odpowiedni sposób wycelować aby jeden połączył się z drugim.

wieza1

Wizualnie gra wygląda bardzo fajnie, jednak do zastosowanych w niej dźwięków mam nieco więcej zastrzeżeń. Szczerze powiedziawszy, lubię w prostych gierkach melodie umilające nam czas zabawy, a w przypadku The Tower jakichkolwiek tonów wydobywających się z głośników jest jak na lekarstwo.

Ogólnie rzecz biorąc, The Tower to darmowa produkcja. Dostępne są w niej power-upy oraz kilka dodatkowych wież, dlatego też nic dziwnego, iż występują również mikropłatności. Korzystać z nich – co prawda – nie trzeba, ale dodatki takie jak chociażby „podwajacz” zdobywanych monet czy ekspresowy start są czymś, co bardzo się przydaje.