Touchdown Hero New Season – nowy, polsko-amerykański futbol

0
639

Polskie studio Cherrypick Games – z okazji nowego sezonu NFL – wypuściło jakiś czas temu Touchdown Hero New Season, czyli drugą odsłonę popularnej zręcznościówki o pikselowym futbolu amerykańskim. Wbrew pozorom, zmiany nie są w niej tylko kosmetyczne i zdecydowanie warto pobrać ją zamiast jej poprzedniczki.

W Touchdown Hero New Season skupiamy się na biciu rekordów, polegających na zdobywaniu jak największej ilości przyłożeń (tytułowy touchdown) podczas jednej sesji rozgrywki. Dotarcie do końca boiska nie skutkuje tutaj zdobyciem sześciu, lecz jednego „oczka”, dlatego też żeby osiągnąć dwucyfrowy wynik trzeba się sporo namęczyć.

hero

Podobnie jak w poprzedniej wersji, w Touchdown Hero New Season biegamy wirtualnym zawodnikiem, przesuwając palec po ekranie. Nowością jest fakt, że dając chwilę odpocząć swoim kończynom możemy przyjrzeć się bliżej aktualnej sytuacji na boisku, a następnie wykonać szybki ruch, by uniknąć spotkania z biegnącymi oponentami. Wydaje się, że nie jest to jakaś znacząca zmiana, ale mogę śmiało powiedzieć, że wyjątkowo wpływa na radość z zabawy i śrubowane rezultaty.

Ludzie z Cherrypick dali nam okazję do pokierowania zawodnikami z różnych zespołów występujących na co dzień w NFL. Na pewno zainteresuje Was to, że w Touchdown Hero New Season możemy nie tylko zmieniać graczom koszulki, lecz także ich twarze czy ręce. Śmiejcie się, ale ja takie nowości lubię!

hero1

Grafika w drugiej części opisywanej gry niewiele zmieniła się w porównaniu do poprzedniczki. Niektórzy z Was na pewno dostrzegą drobne szczególiki, ale czy są one jakieś wyjątkowo istotne? No, tego na pewno powiedzieć o nich nie można! Zresztą, jak spojrzycie na screeny, przekonacie się, iż mam rację.

Lubię sobie od czasu do czasu pograć w nie bardzo wymagające produkcje, a Touchdown Hero New Season bez wątpienia do nich się zalicza. Jeżeli chodzi o moją skromną osobę, ta polska gierka na pewno zostanie w moim telefonie i będę ją uruchamiał w wielu wolnych chwilach. A Wy – macie ochotę wybiec na boisko?