Touch Racing 2 – szalona jazda mini pojazdami

0
668

Gry wyścigowe zazwyczaj serwują nam tylko rywalizację między kierowcami samochodów. Dlatego właśnie Touch Racing 2 ze swoim dodatkiem w postaci motorówek jest nieco inny od konkurencji. Czy jednak aby na pewno apka stworzona przez studio Marvelous Games jest godna polecenia? Postanowiłem przekonać się o tym na własnej skórze i znaleźć dla Was odpowiedź na to pytanie.

Choć na samym początku wspomniałem Wam o maszynach poruszających się na wodzie, prawda jest taka, że w Touch Racing 2 prym i tak wiodą przede wszystkim czterokołowe pojazdy. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z takimi prawdziwymi, przeniesionymi do wirtualnej rzeczywistości, lecz dostajemy okazję do pokierowania mobilnymi zabawkami.

Zanim bierzemy się za właściwą rozgrywkę, przechodzimy tutorial. Pozwala on nam na zapoznanie się z dwoma typami sterowania i wybranie jednego z nich. Pierwszy polega na operowaniu dotykową kierownicą, natomiast drugi wymaga od nas wskazywania kierunku jazdy za pomocą palca. W Touch Racing 2 znajdą więc coś dla siebie zarówno miłośnicy tradycyjnych, jak i niekonwencjonalnych rozwiązań.

Rywalizacja z wirtualnymi kierowcami odbywa się w grze na różnych torach wyścigowych. Żebyśmy nie mieli zbyt łatwo, plansze zostały podzielone na światy, które z kolei zawierają kilka typów wyścigów. Pierwsze wyzwania nie wymagają od nas w zasadzie niczego wielkiego, ale późniejsze już tak. Niestety, mowa tu głównie o pieniądzach.

Żeby uzyskać dostęp do konkretnego levelu nie musimy nic poza ukończeniem poprzedniego na odpowiednio wysokim miejscu. Problem jest jednak taki, że nasza mobilna pani asystent (nota bene, wydająca cały czas takie same dźwięki) raz za razem informuje o tym, że nie damy sobie rady na wybranym etapie i odsyła nas do sklepu z ulepszeniami. Te ostatnie natomiast do tanich nie należą, więc albo musimy ciułać kasę, wygrywając podstawowe wyścigi, albo skorzystać z mikropłatności.

Tryb jednoosobowy w grze Touch Racing 2 jest raczej dość standardowy. Niestety, zawiodłem się nieco na Multiplayerze. Miałem nadzieję, że pozwoli mi on na chwilę odetchnienia od zwykłej zabawy, ale… okazało się, że bez Facebooka nic zrobić w nim nie można. Szkoda, bo przecież to właśnie rozgrywka wieloosobowa jest tym, co w tego typu grach najlepiej nas bawi.

Nie mam większych zastrzeżeń do grafiki zastosowanej w Touch Racing 2. Do rewelacyjnych z pewnością nie należy, jednak jakoś nie przeszkadza to w odczuwaniu frajdy. Z dźwiękami też źle nie jest, choć – moim zdaniem – mogłyby być nieco bardziej… realistyczne.