Tiny Thor – ujarzmianie pikselowego młota

0
337

Tiny Thor to znakomita propozycja dla tych, którzy spędzali w latach dzieciństwa sporo czasu z różnego rodzaju platformówkami. Jeżeli interesuje Was jednak tylko bezsensowne bieganie, a grafika nie jest Wam obojętna, prawdopodobnie nie będziecie z tej produkcji do końca zadowoleni.

Kim jest Thor? Jeżeli oglądaliście którąkolwiek część Avangersów albo mieliście kiedyś do czynienia z komiksami Marvela, raczej nie powinniście mieć kłopotów z odpowiedzeniem na to pytanie. Wszystkich komiksowych „nieuków” pragnę natomiast poinformować, że bohater Tiny Thor to pewien jegomość z czapką wikinga, który jako jedyny we Wszechświecie potrafi posługiwać się potężnym młotem.

Mimo że broń w grze w ogóle się nie zmienia, bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie opcja modyfikowania zdolności i mocy specjalnych. Nie ma co ukrywać, że na screenach Tiny Thor nie wydaje się być wielce rozbudowanym tworem, dlatego też wszystkie dostępne w nim dodatki są zdecydowanie godne uznania.

Zasady rozgrywki w Tiny Thor są proste jak konstrukcja cepa. Mamy do dyspozycji cztery przyciski – dwa służą nam do poruszania się, jeden do skoku i ostatni – do atakowania. Cel? W tym przypadku jest tylko jeden: dotrzeć do końca planszy w jak najszybszym czasie. Oczywiście, w trakcie realizacji zadania musimy pamiętać o zbieraniu pieniążków. Nie bez znaczenia jest również pokonywanie przeciwników, ale ta kwestia wymaga zdecydowanie dłuższego omówienia.

Po każdym wykorzystaniu młota, wypada on z rąk Thora. W takich sytuacjach (a jest ich w grze bardzo dużo) pozostają nam dwie opcje – albo iść „na żywioł”, czyli po prostu spróbować nie zadawać ciosów rywalom, albo ponownie złapać broń i ruszyć do dalszej walki. Chociaż wydaje się to błahostką, zdecydowanie jest najważniejszym elementem zabawy, który nadaje jej odpowiedniego klimatu i trudności.

Uruchamiając Tiny Thor po raz pierwszy, można nieco się przerazić. A wszystko to dlatego, że ekran główny wyświetla nam tylko cztery poziomy. Na szczęście, dość szybko okazuje się, że owe levele to nic innego jak tylko poszczególne rozdziały, które oferują  po dziesięć plansz.