Tiny Conquerors – knypki z łukami i ostrymi mieczami [VIDEO]

0
496

Gra Tiny Conquerors to znakomita propozycja dla graczy, którzy lubią rywalizację przez internet, ale jednocześnie świetnie czują się  w wirtualnym świecie fantasy, gdzie spotkać można przeróżne postaci, a żeby przetrwać, potrzeba niekiedy niemałych kombinacji. Póki co dzieło studia Kiyat Games nie zostało pobrane zbyt wiele razy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż jego debiut miał miejsce dopiero kilka dni temu. Lata świetności ma więc dopiero przed sobą!

Przed pierwszym uruchomieniem apki musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zainstalowanie wszystkich wymaganych plików. Na szczęście, cały proces nie trwa zbyt długo, dzięki czemu dość szybko możemy wziąć się do pracy i rozpocząć podbój wirtualnego świata. Mimo że istnieje możliwość zalogowania się do Tiny Conquerors za pomocą Facebooka, nikt nie traktuje nas gorzej, kiedy stwierdzimy, że wolimy po prostu wymyślić sobie nick, nie podając przy tym żadnych szczegółowych danych.

Fabuła gry wydaje się nieco zagmatwana. Występują w niej bestie, które zbuntowały się bogom oraz kilka ras walczących o to, by na naszej planecie panował pokój i ład. Wszystkie informacje dotyczące historii wyświetlają się na ekranie w formie mobilnej książki, tak więc można się z nimi spokojnie zaznajomić bez obawy o to, że automatycznie przeniesieni zostaniemy do kolejnej animacji.

Tutorial w Tiny Conquerors jest dość długi, ale nie wydaje mi się, by był on koniecznie Wam potrzebny do zrozumienia ogólnych zasad rozgrywki. W opisywanej grze zadaniem gracza jest opanowywanie baz wrogów i zniszczenie należącego do nich budynku głównego. Im szybciej uda nam się to wykonać, tym lepiej dla nas, bowiem za ekspresowe załatwienie sprawy możemy zdobyć nie jedną, nie dwie, lecz aż trzy gwiazdki będące oceną naszych starań.

Do wyboru mamy w grze trzy klasy postaci – ludzi, elfów oraz nieumarłych. Ci ostatni najlepiej znają się na magii, natomiast dużo gorzej od kolegów radzą sobie z walką dystansową lub wręcz. Powinniście zatem zastanowić się, na kogo chcecie postawić w Tiny Conquerors, ponieważ posiadanych bohaterów trzeba tutaj cały czas ulepszać i zdobywać dla nich coraz to skuteczniejsze i trwalsze wyposażenie.

Ciężko dokładnie zliczyć, ile plansz przygotowano dla nas w produkcji Kivat Games, ale sądzę, że nie będziecie w tym przypadku narzekać na nudę. Szczególnie, iż poza standardowym trybem udostępniona jest tutaj rozgrywka PvP, w której możemy rywalizować z innymi użytkownikami Tiny Conquerors. Nie jest ich na razie zbyt wiele, ale wkrótce powinno to ulec zmianie.