Tiny Acrobats – ciężkie jest życie cyrkowca…

0
506

Pamiętam, że kiedy byłem mały prosiłem (a wręcz błagałem!) rodziców, by zabrali mnie na pokaz różnych akrobatycznych sztuczek, a przy okazji kupili mi kilka dupereli i mały popcorn z Colą. Obecnie ludzie mają tak wybór rozrywek, że bardzo rzadko decydują się w wolnych chwilach oglądać klauny i ich ekipę. A szkoda, bo ludzie pracujący w cyrkach wykonują naprawdę ciężką pracę. Nie wierzycie mi na słowo?  W takim razie zainstalujcie Tiny Acrobats i sami spróbujcie swoich sił jako cyrkowcy.

W produkcji Tiny Acrobats wcielamy się w postać akrobatów. Na czym polega nasze zadanie? Musimy kierować poczynaniami parki partnerów zawodowych w taki sposób, by jeden z nich zbierał pieniążki, a drugi był obciążeniem na jednej ze stron wyrzutni. Wydaje się to dosyć proste, ale w rzeczywistości takie nie jest. Nie możemy bowiem dopuścić do tego, by wirtualna postać spadła na ziemię, a dodatkowo należy zwracać uwagę, aby idealnie trafiła do celu. Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek pomyłce.

W grze nie mamy poziomów. Staramy się jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadanie tylko i wyłącznie po to, by zdobyć jak największą ilość punktów. Oczywiście, nie możemy też zapominać o wirtualnej walucie. Dzięki złotym monetom dostępnym w apce możemy dokupować różne nowe postaci.

Akrobatyczny pirat dodaje tryb Multiplayer, Yoko posiada ekstra życie, natomiast Nena wyposażona jest w magnes przyciągający pieniądze. Każda z osobistości kosztuje 1500 monet, tak więc kiedy już zbierzemy wystarczającą ilość pieniędzy dokonujemy wyboru, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie osobiste preferencje.

Autorzy Tiny Acrobats przygotowali dla nas statystki, a także wirtualny sklepik, gdzie za kilka lub kilkanaście dolarów możemy w szybkim tempie wzbogacić się o sporą sumkę wirtualnej waluty.

Sterowanie zastosowane w grze jest bezproblemowe. Poczynaniami głównych bohaterów kierujemy, używając do tego dwóch wirtualnych przycisków występujących jako strzałki. Nie ma sensu pisać na ten temat więcej. Szczególnie, że w apce dostępny jest tutorial.

Jeśli chodzi o audiowizualną stronę Tiny Acrobatsnie można się do niczego przyczepić. Cyrkowy świat przedstawiony w produkcji jest kolorowy i niezwykle dobrze się na niego patrzy. Złego słowa nie napiszę też o dźwiękach, które – choć trochę monotonne – dobrze pasują do tematyki gry.