Tilt Meteor Escape – lataj i unikaj… ciasteczek

0
577

Nigdy nie wiadomo, co może się w życiu przydać – zwykła mawiać moja kochana babcia. Idąc jej tokiem rozumowania, postanowiłem Wam zaprezentować zręcznościówkę o nazwie Tilt Meteor Escape, która jest w stanie każdego z nas nauczyć skutecznego uciekania przed rozszalałymi meteorytami, a ściślej mówiąc czymś, co astronomowie nazywają meteoroidami.

W grze Tilt Meteor Escape nie ma głównego bohatera, podobnie jak nie ma też fabuły, sklepiku z wirtualnymi gadżetami oraz realistycznej, trójwymiarowej oprawy graficznej. Dlaczego więc postanowiłem Wam wspomnieć o tej aplikacji? Bo mimo że teoretycznie nie oferuje zbyt wiele, w praktyce okazuje się być świetną mobilną zabawką zabijającą czas.

Jak pewnie każdy z Was doskonale zdaje sobie sprawę, w Tilt Meteor Escape mamy okazję pokierować statkiem kosmicznym. Naszym celem jest latanie między skalnymi obiektami astronomicznymi, które – według mnie – przypominają bardziej ciasteczka, a nie meteory, asteroidy czy inne tego typu elementy składające się na budowę naszego Wszechświata.

Zgodnie z zasadą – im więcej, tym lepiej, w Tilt Meteor Escape staramy się przede wszystkim osiągnąć jak najlepszy rezultat czasowy. Wyniki zazwyczaj liczone są w sekundach, choć – oczywiście – nic nie stoi na przeszkodzie, by postarać się o przekroczenie magicznego pułapu 60 sekund, który – jak wiadomo ze szkoły – nazywany jest minutą.

Autorzy opisywanej gry udostępnili nam globalną bazę wyników, dzięki czemu jesteśmy w stanie porównywać swoje sukcesy z sukcesami innych osób grających w Tilt Meteor EscapeMuszę przyznać, że najlepsi z najlepszych mogą pochwalić się naprawdę fenomenalnymi rezultatami, których pokonanie wydaje się graniczyć z cudem.

Sterowanie w apce odbywa się za pomocą akcelerometru. Moim zdaniem, jest to jedyne sensowne rozwiązanie. Tak jak już pisałem, apka od Ecapyc nie oferuje ani wielu plansz do przejścia, ani też wirtualnej waluty, którą można by było zamienić na jakiś fajny sprzęcior dla rakiety. Pozwala nam jednak oderwać się od rzeczywistości i w trudnych, nudnych chwilach spisuje się znakomicie. A przecież to tego przede wszystkim wymaga się od produkcji na urządzenia mobilne, czyż nie?