Tiki Monkeys – przepraszam, ale chyba lubię niszczyć małpki [VIDEO]

0
463

Bardzo lubię niszczyć wszelkiego rodzaju małpki. Spokojnie, spokojnie, zanim napiszecie skargę do jakiejś organizacji zajmującej się prawami zwierząt musicie wiedzieć, że nie miałem tu na myśli żywych stworzeń, a jedynie takie występujące w grach. Mówiąc dokładniej, w jednej grze – w Tiki Monkeys.

W grze Tiki Monkeys wcielamy się w postać piratów, którzy – jak to zwykle oni – postanowili ruszyć na bezludną wyspę, by znaleźć skarb. Pech chciał, że w miejscówce obranej przez nich jako cel mieszkają nieznośne małpki, które są w stanie zrobić wszystko, byleby tylko nie oddać cennych monet. Wbrew temu, co mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, nie będziecie musieli w grze pomagać zwierzętom, a ludziom. Wydaje Wam się, że małpki można łatwo wykiwać? Nawet nie wicie jak bardzo się mylicie.

tiki

Rozgrywka w grze przypomina nieco tę z Fruit Ninja. Na ekranie pojawiają się przez cały czas stworzonka, a my pokonujemy je poprzez wykonywanie odpowiednich gestów na ekranie. Oczywiście, w grze nie obyło się bez przeszkadzajek, które występują pod różną postacią, na przykład, statuetek zamieniających się w małpki (choć można byłoby napisać też odwrotnie) czy ognistych kul.

Każdy zgon wirtualnej małpki, co przykro jest pisać, pozwala nam zarobić nieco pieniążków. Im więcej monet będziemy mieć na koncie, tym – rzecz jasna – lepiej dla nas. Bo po pierwsze, wyśrubowany przez nas rekord będzie nadawał się do tego, by się nim pochwalić i po drugie – będziemy mogli zaszaleć na wirtualnych zakupach.

tiki1

Co takiego autorzy Tiki Monkeys przygotowali dla nas w wirtualnym sklepie? Dodatków jest całe mnóstwo – różne postaci, bronie, a także power-upy ułatwiające wykonywanie zadań. Aby punktów i monet było jeszcze więcej, warto wykonywać misje specjalne polegające na zniszczeniu odpowiedniej ilości wrogów, wykonaniu konkretnej czynności i tak dalej.

Osoby, którym zależy na szybkim zbudowaniu fajnie wyglądającej i skutecznej postaci, mogą skorzystać z mikropłatności. Niektóre ceny powalają na kolana – są nawet pakiety warte ponad 300 złotych.

Jeśli chodzi o grafikę, wszystko najlepiej widać na screenach i zamieszczonym poniżej filmiku. Gra wygląda nie najgorzej, dzięki czemu możemy się cieszyć z jej możliwości zarówno na lepszych, jak i nieco słabszych urządzeniach.