Thunder Jack’s Log Runner – chwiejny drwal bije rekordy

0
597

Drwale to twardzi faceci, a więc ciężko doprowadzić ich do stanu, w którym nie będą mogli iść pewnym, prostym krokiem. Nikt z nas nie potrafiłby chyba jednak swobodnie poruszać się po kawałku drewna pływającym sobie po rwącej rzece. A jednak – pan w kraciastej, flanelowej koszuli umie to doskonale. Dowód na to znajdziecie w apce o nazwie Thunder Jack’s Log Runner.

Czytałem kiedyś, że na całym świecie nie ma ani jednej kobiety, która posiadałaby uprawnienia do pracy drwala. Nie wiem, czy jest to prawda, czy tylko wyssany z palca mit, ale wiem jedno – w Thunder Jack’s Log Runner można grać albo panią, albo panem. I chociaż wizualnie bardzo się od siebie różnią, każdą z tych postaci można osiągać równie dobre rezultaty.

thunder

Schemat zabawy dostępnej w Thunder Jack’s Log Runner jest bardzo prosty – gracz ma za zadanie przebiec na kawałku drewna jak najdłuższy dystans. Zgodnie z tym, co już pisałem, akcja rozrywa się na rzece, a naszym największym wrogiem jest chwiejność podłoża oraz wszelkiego rodzaju wodne stworzenia.

Podczas gry operujemy dwiema częściami ekranu. Dotykając tę lewą, sprawiamy, że bohater przesuwa się w tę właśnie stronę, natomiast korzystając z prawej… no, doskonale wiecie. Trzecim wariantem jest oddanie skoku. W tym celu wystarczy narysować pionową kreskę z dołu do góry. Ruch ten przydaje się głównie do zgarniania kasy, ale czasem jest również niezbędny, gdy na naszej drodze stają rozmaite przeszkadzajki.

thunder1

Twórcy Thunder Jack’s Log Runner nie przesadzili z ilością dodatków. Zebrane pieniądze możemy przeznaczyć albo na humorzaste, niepowtarzalne power-upy, albo też na nowe ubrania dla naszych bohaterów. W tym drugim przypadku na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a w przypadku braku pieniędzy… cóż, zawsze można skorzystać z mikropłatności.

Thunder Jack’s Log Runner nie męczy się nas reklamami, ale jeżeli chcemy wskrzesić drwala po jakiejś nieudanej wyprawie, możemy zgodzić się na ich uruchomienie i tym samym dostać swego rodzaju drugie życie. Nie powiedziałbym, że opisywana gra jest jakaś wyjątkowo świetna, ale na pewno godna zainteresowania w przypadku tych, którzy szukają fajnego sposobu na nudę.