Thief Lupin 2 – złodziej w stroju dżentelmena

0
658

Niespełna kilka dni temu miała miejsce w Google Play premiera gry Thief Lupin 2. Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, jest ona sequelem i to nie byle jakiej produkcji, lecz takiej, która została pobrana kilka milionów razy. Prawdopodobnie fanów złodziejaszkowych przygód w wirtualnym świecie nie będę musiał w ogóle namawiać do tego, by skusili się na tę apkę. A co z pozostałymi osobami? Decyzję pozostawiam im, ale od razu mówię, że nie będę do końca obiektywny.

Mimo że istnieją spore szanse na to, iż mieliście do czynienia z poprzedniczką opisywanej w tym wpisie gry, będę udawał głupka i przedstawię Wam wszystko od podstaw. Zacznijmy od głównego bohatera. Jest nim tajemniczo wyglądający ludziko-stworek, który ubrany w starodawny, elegancki kapelusz oraz dżentelmeński płaszcz i buty przemierza różne zakątki świata, zarabiając na przyzwoite życie. Nie pracuje jednak jako aktor, taksówkarz ani nie jest też biznesmenem. Sama nazwa mówi nam już, iż jest on po prostu… złodziejem.

Thief Lupin 2 do przejścia mamy ogromną liczbę poziomów, które usytuowane są w kilku krajach. Wykonywanie powierzonych nam misji rozpoczynamy w Niemczech. Kolejne zadania czekają nas poza tym, między innymi, w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Dla każdej lokalizacji przygotowano charakterystycznych przeciwników oraz wygląd, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni cały czas podziwiać takiego samego tła czy też innych elementów.

Gdybym chciał najprościej jak się da wytłumaczyć co takiego przychodzi nam robić w Thief Lupin 2, napisałbym po prostu, że chodzi tu o zgarnianie diamentów. Sprawa nie jest jednak tak prosta. Przede wszystkim ze względu na sterowanie. Choć polega ono zawsze na dotykaniu i puszczaniu ekranu, niemal za każdym razem wykonywane przez nas ruchy skutkują innym zachowaniem bohatera. Dodatkowo, plansza składa się nie z jednego czy dwóch, lecz nawet pięciu swego rodzaju pięter, gdzie musimy unikać przeciwników, otwierać duże, drewniane drzwi oraz docierać coraz wyżej i wyżej. I tak aż do mety.

Zastosowany w apce system oceny naszych starań przewiduje maksymalnie cztery gwiazdki. Osiągnięcie najwyższej noty z możliwych wiąże się z dobrym rezultatem czasowym, zebraniem wszystkich bonusów i brakiem strat jakichkolwiek punktów życia.

Wirtualna waluta dostępna w grze pozwala nam na kupowanie ubrań sterowanej przez nas postaci. Dzięki temu jest ona dużo wytrzymalsza, a więc może przyjąć więcej ciosów, nie narażając nas na utratę punktów energii, które w tym przypadku zostały zastąpione tradycyjnymi, czerwonymi serduszkami.