The Pit – dinozaur się nie wstydzi, ale i tak zapada się pod ziemię

0
585

Nie będziecie zaskoczeni tym, co oferuje gra mobilna The Pit. Stworzyło ją studio Ketchapp, a więc cała zabawa polega w niej na unikaniu przeszkód, biciu rekordów i niczym więcej. Ale czy brak zaskoczenia może zwiastować całkiem fajną rozgrywkę, która potrafi wciągnąć bez końca? Dopóki nie zagracie, nie będziecie mogli się o tym przekonać!

Zielony dinozaur, krokodyl, a właściwie to nie do końca wiadomo co, brnie w The Pit przed siebie bez większego celu. Nie mamy pojęcia czym jest meta i nigdy nie będzie nam dane się o tym przekonać. Wiadomo tylko tyle, że bohater przekonany jest, iż musi biec z lewej strony ekranu w prawą. Niestety, chyba nie ma racji albo ma wyjątkowego pecha, gdyż obrana przez niego droga nigdy nie kończy się happy endem.

thepit

Sterowanie w tym przypadku to coś więcej, niż bezmyślnie dotykanie ekranu. Aby kierowany przez nas stworek podskoczył, musimy przytrzymać palec na wyświetlaczu i chwilę później go puścić. Można też wykonać podwójny skok albo po części zapaść się pod ziemię. Dzięki temu ostatniemu ruchowi radzimy sobie z najniższymi przeszkadzajkami, których wydaje się być najwięcej.

Ketchapp nie trudził się i nie przygotował power-upów czy kilku rodzajów zabawy. Mamy jedynie możliwość biegania i rywalizowania z innymi w globalnym rankingu. Nieodłącznym elementem apek od tego producenta są też pieniążki, więc i tym razem nie mogło ich zabraknąć. Kupujemy za nie nowych biegaczy. Nie mogło być inaczej, bo przecież nie ma tu ani serduszek, ani innych zbędnych bajerów.

thepit1

Rozgrywka w The Pit spodoba się i małym, i dużym. Nie nastawiajcie się jednak na to, że pogracie w nią za jednym zamachem przez dłużej niż parę minut. Można mieć różne zdanie na temat komentarzy w Google Play, ale co prawda, to prawda – w opisywanej gierce Ketchappa po kilku chwilach wieje nudą!

Na szczęście, The Pit pobrać można z Google Play za darmo. Jedyną oznaką tego, iż jest to darmowa gra są reklamy.