The Lost Kids – Jaś i Małgosia na tropie pysznego domu

0
456

Kim byli Jaś i Małgosia i jak zakończyła się ich straszna, choć przygotowana z myślą o dzieciach, historia, doskonale każdy z Was z pewnością zdaje sobie sprawę. Jeśli chcielibyście poznać współczesną wersję tejże bajki, zachęcam Was do zapoznania się z produkcją mobilną o nazwie The Lost Kids, która opowiada nam o uroczej dziewczynce, tłuściutkim chłopczyku oraz bardzo niebezpiecznej wiedźmie mieszkającej w domu zbudowanym ze słodyczy.

Tak jak pisałem, fabuła gry The Lost Kids opowiada nam o pewnym rodzeństwie, które postanowiło wybrać się do lasu w poszukiwaniu legendarnego domu zbudowanego z lukru, czekolady oraz przeróżnych pyszności. Główni bohaterowie to przeurocza dziewczynka oraz jej – prawdopodobnie – starszy brat lubiący jedzenie, jedzenie i… jedzenie. Właściwa rozgrywka rozpoczyna się w momencie, gdy wspomniana młoda przedstawicielka płci pięknej gubi się w lesie. Co będzie działo się dalej? Myślę, że nietrudno jest to zgadnąć.

The Lost Kids podzielone jest na kilka rozdziałów, które występują w postaci książek. W pierwszym z nich przychodzi nam pomóc dziewczynce, natomiast kolejne związane są z innymi osobistościami występującymi w grze. Na czym dokładnie polega nasze zadanie? Bez względu na to, w kogo się wcielamy, chodzi o docieranie do konkretnych przedmiotów. W przypadku dziewczynki jest to chleb zostawiony przez jej braciszka.

Cel, jaki stawiają przed nami autorzy opisywanej gry wydaje się dosyć łatwy, ale niekoniecznie taki jest. Umieszczanie na ekranie strzałek, które są swego rodzaju wskazówkami dla bohaterów, z biegiem czasu robi się coraz trudniejsze, a poza tym po każdym poziomie możemy spróbować podołać specjalnemu wyzwaniu, które polega na zbieraniu monet  i jest zdecydowanie bardziej wymagające od podstawowych zadań.

Jeśli mamy na to ochotę, możemy swój profil w The Lost Kids połączyć z kontem na Facebooku. Dzięki temu jesteśmy w stanie w szybkim tempie przekazywać naszym znajomym informacje o tym, jaki wynik osiągnęliśmy w konkretnym etapie. Na szczęście, synchronizacja z „Fejsikiem” nie jest wymagana i można sobie poradzić również i bez niej.

Audiowizualnie gra z tego wpisu wypada bardzo dobrze. Bajkowy świat głównych bohaterów cieszy oko niemalże na każdym kroku, a dźwięki tylko jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z naprawdę profesjonalnym dziełem, a nie robotą amatorów.