The Great Martian War – wojenna bieganina

0
633

Runnery to gry zazwyczaj osadzone w sielankowych, baśniowych krainach, w których na każdym kroku spotkać można barwne postaci i przeszkody, na jakie nie sposób natrafić w normalnym świecie. Powiem Wam szczerze, że nie do końca mi się to podoba. Najwidoczniej podobnie było z twórcami produkcji The Great Martian War, której miałem ostatnio okazję nieco bliżej się przyjrzeć.

Akcja gry The Great Martian War rozgrywa się na polu bitwy podczas wojny między Ziemianami a Marsjanami. Mimo że brzmi to dość nowocześnie, elementy występujące w grze wcale nie przypominają tych, z jakimi spotkać się można w filmach science fiction. Wszystko dlatego, iż bohaterowie występujący w apce to ludzie z czasów pierwszej wojny światowej.

war

Tak jak pisałem we wstępie, gra studia TheSecretLocation to nic innego jak endless runner, w którym biegamy główną postacią przed siebie tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie. Oczywiście, w trakcie naszego wojennego joggingu musimy uważać na wszelkiego rodzaju przeszkody. W przypadku The Great Martian War są to bomby lotnicze, druty kolczaste i głębokie okopy.

Po każdej rundzie otrzymujemy w apce punkty doświadczenia. Pozwalają nam one wspinać się po drabinie leveli, które nie tylko dają prestiż, lecz także większe możliwości i szanse na dużo lepsze rezultaty dystansowe. Osoby z co najmniej czwartym poziomem mogą liczyć również na planszę z nowymi przeszkadzajkami. 

war1

Jak zwykle w tego typu grach, w The Great Martian War dostępny jest wirtualny sklepik, gdzie możemy uzbroić naszego bohatera od stóp do głów. Niektóre z gadżetów można kupić tylko i wyłącznie za prawdziwe pieniądze, co w dzisiejszych czasach jest już w zasadzie standardem.

Sterowanie odbywa się za pomocą akcelerometru bądź też ekranu dotykowego. Swoje preferencje dotyczące kierowania możemy w każdej chwili zmienić, nawet w trakcie pauzy.

Audiowizualnie The Great Martian War to bardzo dobry produkt. Nie miałem pojęcia, że można zrobić tak dobrze prezentujący się runner, który poza wyglądem będzie zachwycał również bardzo realistycznymi efektami dźwiękowymi.