The Amazing Spider-Man – I Ty możesz być superbohaterem!

0
515

Każdy z Was na pewno kojarzy Człowieka Pająka, nazywanego z angielskiego Spider-Manem. Być może niektórzy mieli okazję oglądać filmy o wspomnianym bohaterze albo czytali komiksy, w których był głównym bohaterem. Czy wiecie jednak, że w Google Play dostępna jest produkcja The Amazing Spider-Man, pozwalająca na wcielenie się na smartfonie w postać wymyśloną przez wytwórnię Marvel?

The Amazing Spider-Man – inaczej być nie mogło – kierujemy tytułowym bohaterem, by przekonać się jak wygląda codzienne życie superbohatera. Ale spokojnie, nikt nie będzie Wam kazał robić zakupów czy wychodzić z psem na spacer. Przyjdzie Wam natomiast rywalizować z czarnymi charakterami, którzy zawsze chcą uprzykrzyć życie Peterowi Parkerowi, a ściślej rzecz ujmując, jego drugiemu wcieleniu.

spider

Akcja gry rozrywa się w rozlazłym i pełnych wysokich wieżowców Nowym Jorku. Autorzy produkcji postanowili dać graczowi możliwość zwiedzania wirtualnego miasta bez konieczności wykonywania przy tym żadnych zadań. Dzięki temu, gdy już znudzi nam się rozprawianie się z wrogami, możemy po prostu używając pajęczej sieci przeskakiwać z jednego bloku na drugi oraz chodzić po szklanych ścianach biurowców.

Z racji tego, że The Amazing Spider-Man jest grą licencjonowaną, poza samym Człowiekiem Pająkiem, występują w niej także inne postaci znane z komiksów Marvela. Przede wszystkim tyczy się to przeciwników, którymi nie są tylko anonimowi kombinatorzy, lecz także różnego rodzaju stwory, między innymi, powszechnie nienawidzony w NY Jaszczur.

spider2

W opisywanym tytule przypadł mi przede wszystkim otwarty świat i związane z nim możliwości. Nikt nie narzuca mi kiedy muszę wykonać jakieś zadanie, a kiedy po prostu sobie nieco poleniuchować – jak dla mnie, ekstra. Warto również wspomnieć o przygotowanych przez ludzi z Gameloftu zadaniach pobocznych, które zmuszają nas do jeszcze dłuższego ślęczenia nad aplikacją.

Audiowizualnie The Amazing Spider-Man prezentuje się niesamowicie. Wirtualny Nowy Jork i wszystkie jego elementy wyglądają bardzo realistycznie, a superbohater – tak, jakby wyszedł z pełnometrażowego filmu.


logo-app
The Amazing Spider-Man
Gameloft
6,99 €   
qrcode-app