That Level Again – ciągle ten sam poziom, ale rozwiązania zupełnie inne

0
1610

That Level Again przyjdzie Wam ponad sześćdziesiąt razy pokonać ten sam poziom. Nie będą zmieniać się przeszkody, układ platform ani położenie wyjścia z planszy. Pewnie sobie gadacie pod nosem, że to totalnie bez sensu, ale wierzcie mi – bardzo szybko zmienicie zdanie na ten temat!

Twórcy produkcji That Level Again wpadli na genialny pomysł. Postanowili dać sobie spokój z wymyślaniem coraz to nowszych poziomów, a zamiast tego skupili się na innym uprzykrzaniu nam życia. W ten oto sposób powstała aplikacja, która ponad sześćdziesiąt razy oferuje nam niby to samo, ale jednak – mimo wszystko – coś zupełnie innego.

that

Spójrzcie na screen poniżej. Przedstawia on planszę, z jaką mamy do czynienia w That Level Again. Najważniejszy w tym wszystkim jest czerwony guzik umieszczony w centralnym punkcie oraz czarne drzwi znajdujące się po prawej stronie ekranu. W pierwszym levelu musimy po prostu stanąć na zapadnię, a następnie udać się do wyjścia. Później sprawa robi się bardziej skomplikowana.

Trzeba przyznać, że ludzie stojący za stworzeniem That Level Again to bardzo kreatywne bestie. Nie spodziewałem się, że można aż na tyle sposobów przygotować ten sam level. Na szczęście, nie musimy domyślać się sami, o co mniej więcej chodzi w danym etapie. W lewym górnym rogu zawsze wyświetla się jakaś instrukcja, ale – oczywiście – nie zawsze jest ona napisana wprost.

Sterowanie (za wyjątkiem niektórych plansz) jest bardzo proste. Dwie strzałki służą nam do poruszania się bohaterem, a jedna – do oddawania skoków. Trzeba pamiętać jednak, że That Level Again to łamigłówka, a więc system kierowania postacią nie jest w niej czymś, co miałoby nam cokolwiek utrudniać.

Nie spodziewajcie się po That Level Again jakichś graficznych cudeniek. Apka prezentuje się dość standardowo – ani nie wyróżnia się pozytywnie, ani negatywnie. Jeżeli chodzi o efekty dźwiękowe, należą one do dość mrocznych i klimatycznych. Możecie jednak być niemal pewni, że w trakcie rozwiązywania zagadek nie przyjdzie Wam na myśl narzekanie na cokolwiek.