Taxi Drift – szybciutko, panie kierowco, szybciutko!

0
656

Lubicie sobie ponarzekać, gdy czekacie na taksówkę kilka minut, a ta wciąż do Was nie przyjeżdża, mimo prośby o ekspresowe załatwienie sprawy? W takim razie mam dla Was propozycję – zagrajcie w darmową grę o nazwie Taxi Drift. Udowodni Wam ona, że życie taksówkarza to niełatwa sprawa, nawet gdy dysponuje on samochodem potrafiącym w kilka sekund rozpędzić się do setki.

W porównaniu z innymi grami, które każą nam zarabiać wirtualne pieniądze, zawożąc ludzi to tu, to tam, w Taxi Drift nie dysponujemy starym żółtym rzęchem wyglądającym jak eksponat muzealny czy też stały bywalec warsztatu. Mamy tutaj natomiast okazję pokierowania niskim sportowym autem, jaki z  pewnością na prawdziwej ulicy zrobiłby na przechodniach spore wrażenie.

Niestety, autorzy opisywanej produkcji nie dali nam możliwości zmiany auta. Szkoda, bo przecież zbiera się w grze monety i bez wątpienia stworzenie małego salonu z kilkoma modelami pojazdów nie byłoby wielkim problemem. Nie ma co jednak przesadnie narzekać na domyślnie dostępny samochód, bowiem poza tym, że jest on dosyć szybki, zasługuje też na miano… niezniszczalnego. Możemy uderzać nim w słupy, wywracać się, a nawet uderzać w mury, a i tak jest on cały i zdrowy.

Myślę, że sposób, w jaki zdobywamy w Taxi Drift punkty dla każdego z Was jest dosyć jasny. Ogólnie rzecz biorąc, nasze zadanie polega na zabieraniu klientów z punktu A i dowożenie ich do punktu B. Po prawej stronie znajduje się mapka ułatwiająca nam poruszanie się po mieście, choć możemy też skorzystać z zielonej strzałki wskazującej nam najlepszą drogę.

Jak wskazuje na to sama nazwa apki, ważną rolę odgrywa w niej driftowanie. „Ślizganie” po drodze wykonujemy tutaj, wykorzystując dotykową wajchę znajdującą się po lewej stronie wyświetlacza. Wbrew temu, co piszą użytkownicy Google Play, moim zdaniem manewr znany przede wszystkim z filmu Szybcy i Wściekli wykonuje się w dosyć łatwy sposób.

Grafika w grze do bardzo realistycznych nie należy, ale biorąc pod uwagę, że Taxi Drift zajmuje w urządzeniu bardzo mało miejsca, można to w jakiś sposób usprawiedliwić. Jeśli chodzi o inne wady, myślę, iż śmiało napisać można o wyświetlających się reklamach oraz braku innych pojazdów w wirtualnym mieście, przez który rozgrywka nudzi się już po kilku pełnych przejazdach.