TapTapRun – jak szybko potrafisz tuptać?

0
659

Lubię przeglądać memy zamieszczone na Kwejku. Robię to niemal codziennie i w ogóle się tego nie wstydzę, że niektóre z nich bawią mnie do łez, mimo że mam już za sobą ponad dwadzieścia wiosen. W tym wpisie nie będę zajmował się jednak aplikacją do przeglądania popularnej polskiej strony, a skupię się na grze TapTapRun stworzonej przez jej autorów, która zadebiutowała w Google Play bardzo niedawno, jednak już teraz znajduje się wysoko w rankingu najpopularniejszych nowych aplikacji.

TapTapRun powala przede wszystkim prostotą.  Gra wymaga od nas tylko i wyłącznie tego, byśmy tuptali wirtualnym butem po polach oznaczonych na ekranie pomarańczowym kolorem. Nic poza tym w apce nie robimy, co wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo nudne, jednak potrafi wciągnąć, a do tego wcale nie należy do prostych czynności.

tap

W polskiej produkcji studia Cube Investments otrzymujemy do wykorzystania trzy tryby zabawy. Pierwszy z nich to Survival. Tutaj chodzi głównie o to, by dotykać ekranu do momentu, w którym nie skusimy. Tempo przesuwania się planszy cały czas przyspiesza, przez co jedynie pierwszych kilkanaście sekund nie wymaga od nas większego skupienia i zręczności.

Dla tych, co wolą bić rekordy sekundowe, przygotowano rozgrywkę Time. W niej zawsze robimy tylko 20 kroków, a naszym celem jest uczynić to w jak najkrótszym czasie. Podobnie jest z trybem Distance, z tą różnicą, że w nim chodzi o to, by w 20 sekund zrobić tyle ruchów, ile tylko zdołamy.

tap1

Cóż, początkowo myślałem, że TapTapRun będzie kolejną przereklamowaną apką, w którą ludzie grają jedynie dlatego, że jest ona modna. Muszę jednak przyznać, iż zabawa w tupanie po ekranie przypadła mi do gustu i choć nie korzystam z apki przez całe dnie, lubię sobie uruchomić ją od czasu do czasu i trochę się odmóżdżyć.

Gra nie posiada oprawy dźwiękowej, a graficzna wygląda przeciętnie. Uważam, że brak jakiekolwiek muzyczki w tle jest sporą wadą. Do minusów muszę zaliczyć także rzeszę wyświetlających się reklam, które potrafią niekiedy bardzo wkurzyć i całkowicie zniechęcić nas do kolejnego uruchomienia TapTapRun.