Tapping Spacecraft – czy to takie trudne, czy ja czegoś nie kumam?

0
488

Rzadko zdarza mi się recenzować dla Was gry, które zostały pobrane zaledwie kilka razy. Nigdy też zbyt wiele czasu nie poświęcam apkom, które oferują graczom tylko i wyłącznie jedną planszę. W przypadku Tapping Spacecraft – wbrew wszelkim moim zasadom – musiałem zrobić wyjątek. Dlaczego? Dowiecie się tego za chwilę.

Jak dobrze wiecie, staram się przeszukiwać Google Play, by znaleźć wśród nowości jakąś perełkę, która będzie hitem na miarę Angry Birdsów. Robię to nie tylko dla własnej satysfakcji (no i sławy, pieniędzy i tym podobnych), lecz także ze względu na swoją wiarę w możliwości młodych i utalentowanych programistów.

tap1

Tapping Spacecraft pobrałem dość przypadkowo. W moim smartfonie nic się jednak nie marnuje, dlatego postanowiłem uruchomić tę grę i sprawdzić co takiego oferuje. Cóż, nie ma co owijać w bawełnę – menu wcale nie zachęciło mnie do czegokolwiek poza wystawieniem jednej gwiazdki w sklepie z aplikacjami. Nie wiem dlaczego, mimo wszystko uruchomiłem rozgrywkę i…

… bardzo się zdziwiłem. W Tapping Spacecraft latamy wirtualną rakietą i staramy się omijać pojawiające się na ekranie gwiazdki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dość „koślawe” sterowanie. Do dyspozycji mamy zaledwie dwa przyciski, a maszyna latająca wydaje się przemieszczać tam, gdzie jej wygodnie. Nie wiem, czy gra jest niedopracowana, czy po prostu aż tak trudna. A może źle na mnie podziałał klej, który ostatnio byłem zmuszony wąchać u szewca? Ciężko to, niestety, stwierdzić.

tap

Widać, że Tapping Spacecraft to dzieło amatora. Od razu wiedziałem, że apka nie dostanie na Androidwebie maksymalnej oceny. Tak naprawdę jednak cały czas nie wiem, ile gwiazdek jej przyznać. Jeżeli dam jej jedną, a okaże się, że po prostu nie umiem grać – ukrzyżujecie mnie. Sumienie nie pozwala mi jednak wystawić wysokiej noty produkcji, która w zasadzie nie ma w sobie nic, co można by było polecić.

Podsumowując moje spostrzeżenia, uważam, iż Tapping Spacecraft to całkowicie niedopracowany projekt, który wymaga ogromnej ilości poprawek. Mam nadzieję, że autor gry weźmie sobie moje uwagi do serca i jego kolejne dzieło zrobi na mnie takie wrażenie, że włosy na klacie staną mi dęba (mimo że wcale ich nie mam).