Tap Tap Goat – pokręcone życie koziołka nie-matołka

0
428

Tap Tap Goat nie będzie grą, która będzie oferowała zupełnie świeżą, pomysłową rozgrywkę. Nie owijamy w bawełnę – to kolejna gierka, w której tapiemy w ekran i bijemy rekordy. Ale, ale… mamy w niej trochę ciekawych dodatków, przez które trudno oderwać się od smartfona!

Koziołek występujący w opisywanej produkcji biegnie krętą trawiastą drogą i zbiera napotkane smakołyki i nie tylko. Naszym zadaniem jest dotykanie ekranu w momencie, w którym bohater ma skręcić w prawo bądź lewo. Odpowiedni kierunek wybierany jest automatycznie, dzięki czemu musimy wykonywać jedynie pamiętać o tapaniu w wyświetlacz. Nic więcej.

taptap

Tap Tap Goat można zbierać marchewki, gwiazdki oraz kwiaty. Każdy z owych przedmiotów jest walutą, za którą możemy kupować rozmaite dodatki w postaci części garderoby. Co ciekawe, wszystko to nie tylko ze względów czysto wizualnych. Im bardziej wypasiony strój, tym większa szansa na osiągnięcie wysokiego wyniku.

Nie możemy kupować sobie dodatków za prawdziwe pieniądze, a więc nie ma tu mowy o drodze na skróty. Jest za to możliwość oglądania marketingowych materiałów video. Na szczęście, poza tym reklam nie ma zbyt wiele, a więc nie czujemy się tu osaczeni przez różne hasła zachwalające pasty do zębów czy „super-ekstra” antywirusy na Androida.

taptap

Nie ma mowy, by komuś z Was przeszkadzało sterowanie, dlatego tę kwestię można całkowicie pominąć. Warto za to przez chwilę zatrzymać się przy grafice. Tap Tap Goat prezentuje się fajnie. Nie jest to może majstersztyk, ale wirtualny świat cieszy oko i raczej nie jest pełen bardzo widocznych wad.

Błahostką wydawać się może informacja o rekordzie świata, która pojawia się od razu po uruchomieniu gry. Mnie osobiście jednak bardzo się spodobała i skutecznie mobilizowała do spróbowania ponownie i ponownie, i ponownie. A że Tap Tap Goat nie jest póki co bardzo popularną grą, możecie być pewni, że przy pewnym zaangażowaniu szybko zbliżycie się do globalnego „besta”.