Tap Tap Dash – nowy przedstawiciel „tap tapów”, który pozytywnie zaskakuje

0
936

Produkcje, w których jedynym zadaniem graczy jest dotykanie ekranu w odpowiednich momentach, potocznie nazywa się”tap tapami”. Ich standardowe wersje pomału przestają robić wrażenie. Na szczęście, nowy przedstawiciel gatunku o nazwie Tap Tap Dash zaskakuje bardzo pozytywnie i z całą pewnością jest jedyny w swoim rodzaju.

Sterowanie w Tap Tap Dash jest wyjątkowo proste, ale dajcie sobie chwilę, by dobrze je zrozumieć. Chociaż na samym początku zawsze wyświetla się instrukcja kierowania bohaterem, prawdopodobnie dopiero po kilku próbach dojdziecie do wniosku, że palca na ekranie się nie przytrzymuje. Wystarczy natomiast dotykać dowolnego miejsca na wyświetlaczu wtedy, gdy ptaszek, kotek czy inne stworzonko znajdzie się na zielonej strzałeczce. Tak, tylko tyle będzie od Was wymagane!

taptap

Tap Tap Dash różni się od konkurencji tym, że nie bijemy w niej rekordów. Podczas zabawy przechodzimy do coraz to nowszych etapów, a naszym ogólnym zadaniem jest dotrzeć do tego ostatniego. Oczywiście, daje się nam wolną rękę, czy chcemy za każdym razem rozpoczynać rozgrywkę od nowa, czy też nie. Ten pierwszy sposób może być jednak bardzo czasochłonny, ponieważ w grze czeka na nas aż trzycyfrowa liczba leveli.

Z racji tego, że Tap Tap Dash jest nieskomplikowaną zręcznościówką, zabrakło w niej dodatków w postaci power-upów, modyfikacji umiejętności i tak dalej. Na szczęście, żeby za bardzo nam się nie nudziło, przygotowano zestaw kilku bohaterów, których możemy odblokowywać za docierane do konkretnych plansz.

taptap1

Gra jest bardzo kolorowa i jestem przekonany o tym, że większość z Was nie będzie na temat jej oprawy graficznej wypowiadała się negatywnie. Jeżeli chodzi o dźwięki, w Tap Tap Dash prawie nie występują, tak więc i one raczej zbytnio nie powinny Wam przeszkadzać.

Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że nic w świecie „tap tapów” nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Tap Tap Dash dało mi jednak nadzieję na to, iż w Google Play będzie pojawiać się coraz więcej fajnych, prostych produkcji. A tymczasem – przepraszam – wracam do gry! Do przejścia mam jeszcze grubo ponad 100 poziomów!