Taichi Panda – człowieku, nie zadzieraj z pandami!

0
1180

Jeżeli gry nie kłamią, a przecież my, gracze, ciągle chcemy wierzyć, że tak jest, to nie lwy czy tygrysy, lecz pandy są najniebezpieczniejszymi zwierzętami na świecie. Skąd taki wniosek? Po prostu jeszcze do niedawna byłem przekonany o tym, iż owe stworzenia znają tylko kung-fu (wiecie, jak w tej bajce), jednak okazuje się, że inne sztuki walki także nie są im obce, co można zobaczyć w apce Taichi Panda.

Hack and slashe nie bawią wszystkich, dlatego też od razu mówię, że Taichi Panda nie jest czymś, co zachwyci każdego z Was. Jeżeli zdobywanie leveli, ulepszanie ekwipunku i wykonywanie questów to dla Was synonimy słowa „nuda”, spokojnie możecie już teraz zakończyć czytanie tego wpisu.

Ukłony w kierunku autorów Taichi Panda należą się za to, że nie musimy tutaj od razu tworzyć pełnowartościowego konta. Możemy sobie bez problemu wypróbować rozgrywkę w roli gościa i dopiero później zabrać się za wypełnienie formularzy. Nie mogę też nie wspomnieć o tym, iż opisywana gra zajmuje w pamięci telefonu stosunkowo niewiele miejsca, co na pewno dla niektórych będzie dobrą wiadomością.

Chociaż w tytule gry mowa jest tylko o pandzie, możemy tutaj kierować również bohaterami reprezentującymi rasę ludzi. Cztery profesje to raczej niezbyt wiele, ale uważam, że wystarczająco, by dobrze się bawić przez wiele godzin. Bo zdecydowanie Taichi Panda to coś więcej, niż RPG-ek na kilkanaście minut.

Ledwo co udało mi się zdobyć dwucyfrowy poziom, tak więc jestem jeszcze laikiem. Nie przeszkadza to jednak w tym, bym napisał, że Taichi Panda świetnie zajęło mi wolny czas, a oferowana zabawa spodobała mi się prawie na szkolną piątkę. Dlaczego prawie? Bo apce zdarza się samoczynnie wyłączać, a dostępny w niej tutorial strasznie denerwował mnie tym, że musiałem robić w nim wszystko, czego się ode mnie wymagało.

Jeżeli zamiast Single Playera wolicie tryb Multi, w Taichi Panda również znajdziecie coś dla siebie. Co prawda, odblokowanie rozgrywki wieloosobowej wymaga czasu, ale w sumie to i lepiej. Dzięki temu możemy oswoić się z systemem walki, tak aby nie przynosić sobie wstydu na oczach znajomych czy innych użytkowników.