Swordigo – połączenie platformówki z RPG-em, tego mi trzeba!

0
1159

Myślę, że duża część z Was lubi spędzać czas zarówno przed dość nieskomplikowanymi produkcjami, jak i RPG-ami, które wymagają od nas nieco więcej niż tylko bezmyślnego skakania i niszczenia napotkanych wrogów. Jeśli się nie mylę, a mam nadzieję, że tak jest, na pewno spodoba Wam się gra o nazwie Swordigo, której w ostatnim czasie miałem okazję nieco dłużej się przyjrzeć.

Gra Swordigo opowiada historię pewnego niebieskowłosego wojownika, który pewnej nocy budzi się z koszmarnego snu, by chwilę później dowiedzieć się o tym, że jego mistrz został zabity. Udaje mu się znaleźć ciało swojego nauczyciela, a obok niego karteczkę, gdzie znajduje informację, kto go zabił. Siwy pan nie zapomniał też uraczyć swojego ucznia księgą magiczną, która pozwala na zapoznanie się z czarami, potrafiącymi zrobić wiele krzywdy.

Co postanawia zrobić młody, dzielny bohater? Wziąć do ręki miecz, spakować wspomniany niezbędnik czarodzieja i wyruszyć w świat w poszukiwaniu zemsty.

sword

Świat stworzony przez Touch Foo niewiele różni się się od tych, które spotkać możemy w standardowych platformówkach. Zielona trawka, duża ilość drzew i przepaści – tak w skrócie prezentuje się SwordigoNasze zadanie polega na chodzeniu wojownikiem i skakaniu między jednym skrawkiem ziemi a drugim. Oczywiście, w między czasie musimy również zabijać potwory. To dzięki nim zdobywamy punkty doświadczenia, pozwalające nam awansować na wyższy stopnień wtajemniczenia.

Każdorazowo po zdobyciu nowego levelu mamy możliwość ulepszania jednej z trzech cech głównego bohatera: żywotności, siły ataku oraz umiejętności magicznych. Autorzy produkcji nie pokusili się o „drzewka” skilli, ani innego tego typu elementy znane z innych RPG-ów. To dobrze, dzięki temu gra jest prosta, a więc możemy śmiało grać w nią dla czystego relaksu.

Sterowanie również nie należy do rzeczy trudnych. W Swordigo do poruszania się bohaterem używamy wirtualnych przycisków. Dwa z nich służą nam do chodzenia, dwa do ataku, a jeden do oddawania skoków. Myślę, że w tej kwestii więcej tłumaczyć nie trzeba. Każdy doskonale wie, o co chodzi.

Ogromnym plusem apki jest fakt, iż nie zawiera ona żadnych mikropłatności. Wszystko zdobywamy sami, a jeśli chcemy zrealizować stojące przed nami zadanie, musimy po prostu bardzo się postarać. Warto też wspomnieć o tym, iż Swordigo nie wymaga od nas żadnych specjalnych uprawnień, co jest w dzisiejszych czasach raczej rzadkością.