Switch – kto zgasił światło? [VIDEO]

1
603

Nie chcę pisać tylko i wyłącznie o znanych grach. Właśnie dlatego każdego dnia staram się uraczyć Was chociaż jedną apką, która jest w Google Play mało popularna bądź też dopiero co została opublikowana. Tym razem mój wybór padł na platformówkę o nazwie Switch, która dostępna jest na Androida dopiero od kilku dni i według mnie nie zasługuje na to, by nie zwracać na nią uwagi.

Główny bohater produkcji Switch to dziwnie prezentująca się osobistość, która musi zrobić wszystko, by znaleźć królika ukradzionego przez pewnego złego czarodzieja. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie, gdzie światło jest rzadkością, a więc wszystkie elementy planszy – wraz ze sterowaną przez nas postacią – są mroczne i pozbawione wszelakich kolorów.

swtich

W trakcie naszej przygody w zaciemnionym świecie naszym jedynym zadaniem jest skakanie w odpowiednich momentach. Nie mamy wpływu na to, w którą stronę bohater się porusza, co wyjątkowo utrudnia zadanie, bowiem każe nam wykorzystywać platformy nie tylko do chodzenia, lecz także odbijania się.

Maksymalnie za wykonanie zadania możemy zdobyć trzy gwiazdki. Gwiazdki otrzymujemy za różne rzeczy. Czasem wystarczy nie stracić życia, a czasem należy zwracać baczą uwagę na to, by nie przekroczyć limitu skoków bądź zmieścić się w określonym czasie.

W chwili obecnej gra oferuje nam 90 leveli do przejścia. Ludzie z Massive Hamster Studios zapewniają, że za jakiś czas zrobią aktualizację z kolejnymi planszami. Jeśli jakiś poziom okaże się dla nas zbyt wymagający, możemy go ominąć. Tylko za pierwszym razem tego typu zabieg jest darmowy. Przy każdym kolejnym trzeba zapłacić wirtualną gotówką, którą można kupić za prawdziwe dolary.

swtich1

Gra Switch uraczyła mnie nie tylko prostotą rozgrywki, lecz także oryginalną oprawą graficzną. Lubię kiedy apki są kolorowe, jednak jeszcze bardziej do gustu przypadają mi te pozbawione wszelkich kolorów, aczkolwiek ładnie i specyficznie wyglądające.

Nie wiem, dlaczego Switch doczekało się na razie zaledwie około 500 pobrań. Uważam, że jest to naprawdę godna uwagi produkcja, która pozwala bawić się przez długi czas bez konieczności wydawania żadnych pieniędzy. Jeżeli jeszcze nie jesteście co do niej przekonani, być może zmieni się to po obejrzeniu filmu, który dla Was przygotowałem.