Swipe Basketball 2 – prosta rozgrywka dla fanów „kosza”

0
452

Jeżeli wiele trybów gry jest dla Was synonimem porządnej, wciągającej rozgrywki, możecie być pewni, że Swipe Basketball 2 nie spełni Waszych oczekiwań. I choć w internecie wspomniana apka zbiera dość negatywne opinie, jestem przekonany, że miłośnicy minimalizmu połączonego z koszykarską zabawą, nie  będą niemile zaskoczeni.

Swipe Basketball 2 nie jest produkcją z licencją NBA, tak więc nie macie co liczyć na szansę pokierowania wirtualnym odpowiednikiem prawdziwego zawodnika. Główny bohater gierki to tak naprawdę młodziak, któremu marzy się kariera, jakiej nie powstydziłby się Michael Jordan.

swipe

W opisywanym tytule mamy do dyspozycji trzy rodzaje zabawy. Niestety, zła wiadomość jest taka, że tylko jeden z nich dostępny jest bez logowania się do Facebooka. Jeżeli więc zależy Wam na typowym Single Playerze, narzekać nie będziecie, natomiast nastawiając się na Multiplayer, bez synchronizacji z „fejsem”, będziecie musieli obejść się smakiem.

Twórcy Swipe Basketball 2 przygotowali dla nas najprostszy z możliwych systemów sterowania. Możecie – mimo wszystko – wierzyć, że nie oznacza to wcale łatwej przeprawy przez wszystkie levele. Kilkanaście rozdziałów z planszami to poszczególne szczeble kariery naszego zawodnika, a to z kolei wiąże się z zasadą, że im późniejszy etap, tym wyższy poziom trudności.

swipe1

W jaki sposób wygląda mecz w Swipe Basketball 2? Gracz z góry wie (mowa tu o zabawie dla jednej osoby), ile punktów musi uzyskać, by zwyciężyć. Później pozostaje mu już tylko celnie rzucać (bronić też trzeba!) z różnych pozycji, które wybierane są dla nas losowo. A jeśli chodzi o technikę rzucania… wszystko sprowadza się jedynie do przeciągania palcem po ekranie. Oczywiście, z odpowiednią siłą.

Nie spodobało mi się w grze to, że tak naprawdę niewiele możemy ulepszać za pomocą wirtualnej waluty. Pieniążki służą tu głównie do zmian czysto wizualnych, a takie – jeżeli o mnie chodzi – nieszczególnie mnie bawią. Na szczęście, złego słowa nie zamierzam pisać o grafice. Nie jest ona może wyjątkowo piękna, ale nie wydaje mi się, byście znaleźli w niej większe wady.