SwapQuest – książę walczy z potworami i… buduje drogi

0
446

Prawdziwy mężczyzna to taki, który w niebezpiecznych chwilach potrafi pokazać pazur, a kiedy przychodzi czas na brudną robotę, nie ma problemu z tym, aby zakasać rękawy i wziąć się za wykonywanie zadania. Pomijając kwestię, że takowych facetów jest już coraz mniej, chciałbym, żebyście bliżej przyjrzeli się produkcji SwapQuest. Co to takiego? To również przedstawiciel wymierającego już gatunku, ale oczywiście nie ludzi, lecz pomysłowych i wciągających gier.

Gra SwapQuest opowiada nam o królestwie, które jest nawiedzane przez hordy demonów. Władca postanawia pomóc mieszkańcom swojego obszaru w opanowaniu sytuacji, ale okazuje się, że nie jest w stanie zbyt wiele zdziałać. Na szczęście, w porę przychodzi mu z pomocą jego syn. Książę bardzo chętnie uczy się nowych rzeczy, a kiedy trzeba walczyć – nie ma skrupułów, by wyciągnąć miecz i stanąć do pojedynku.

swipe1

Jeżeli chodzi o kierowanych przez nas bohaterów, zamiast pana możemy wybrać panią. Poza wizualnymi różnicami żadna inna nie występuje. Oznacza to, że również i księżniczka dostępna jest aż w pięciu wariantach, przygotowanych zarówno z myślą o miłośnikach atakowania wręcz, jak i zadawania ciosów z dystansu.

Autorzy opisywanej produkcji wymagają od nas w każdej planszy dobrego pomysłu oraz umiejętności szybkiego reagowania na pojawiające się problemy. Prawdopodobnie ciężko będzie Wam wykombinować, na czym dokładnie polega zabawa w SwapQuest, ale od czego macie mnie  – już Wam wszystko tłumaczę.

swipe2

Realizacja zadania w SwapQuest to nic innego jak tworzenie wirtualnej dróżki dla naszego bohatera. Prawidłowo wykonana trasa to taka, która prowadzi nas od startu do mety, ale ważne jest także, aby nie zapominać o docieraniu do oponentów i skrzyń z błyskotkami. A wszystko ze względu na fakt, iż punkty EXP pozwalają nam na zdobywanie kolejnych leveli, natomiast cenne przedmioty umożliwiają modyfikację wyposażenia.

Mikropłatności nie są tutaj najważniejsze, tak więc darujmy sobie pisanie na ich temat. Ostatnie linijki warto poświęcić za to oprawie graficznej i dźwiękowej. SwapQuest prezentuje się na ekranie fajnie i z całą pewnością spodoba się każdej osobie, która ceni sobie sprawdzone, pikselowe rozwiązania.