Sushi Snatch – od tej gry zgłodniejecie, stracicie humor i… pieniądze

0
606

Niespecjalnie przepadam za japońskimi smakołykami, ale dzięki grze Sushi Snatch nabrałem apetytu na jakąś surową rybkę z ryżem i dodatkami. To pierwsza z zalet wspomnianej produkcji. Czy są kolejne? Jakieś na pewno się znajdą, ale nie będę ukrywał, że nie oszczędzę Wam też nieco gorszych wiadomości.

Sushi Snatch prowadzimy restaurację serwującą tytułowe sushi. W przeciwieństwie do innych gierek restauracyjnych, w tym przypadku nie zajmujemy się tylko wydawaniem zamówień. Przede wszystkim – tworzymy jedzonko, zadowalamy klientów i – jak dobrze pójdzie – zgarniamy napiwki.

sus1

Opisywana produkcja nie została podzielona na plansze, co ma swoje dobre i złe strony. Nie można na pewno powiedzieć, że jest to kolejna klasyczna „macz trójka”. Trzeba za to podkreślić, iż po pewnym czasie może niektórym wydać się zbyt monotonna. Na szczęście, twórcy troszkę przewidzieli taką ewentualność i wymyślili pewien całkiem fajny dodatek.

Owym urozmaiceniem rozgrywki są… klienci. W Sushi Snatch do knajpki może dotrzeć blisko 60 typów ludzi o różnych zawodach, zasobach finansowych i – rzecz jasna – wyglądzie. Każdą z takich postaci możemy ulepszać, tak aby zostawiała nam więcej pieniążków bądź miała lepszy apetyt.

sus

Łączenie ze sobą takich samych smakołyków jest celem oczywistym, ale wiąże się z nim wiele zadań pobocznych. Bardzo istotne jest w Sushi Snatch tworzenie combosów, dzięki którym zdobywa się specjalne elementy umożliwiające kolekcjonowanie pokaźniejszej dawki punktów.

Obiecałem Wam wady – pamiętam. Sushi Snatch na pewno nie przypadnie Wam do gustu jeśli chodzi o grafikę. Jest ona całkiem w porządku, ale nie można powiedzieć, że jest jakaś zachwycająco dobra. Nie jest też przekoloryzowana, co akurat może być dla niektórych większym plusem, niż minusem.

Ogromną bolączką będą za to dla Was mikropłatności i limity. Z racji tego, że w Sushi Snatch nie można przegrać, tracimy życie za każdym razem, gdy postanowimy coś zarobić. Pięć rundek wyłącza nas z zabawy na prawie pół godziny. Irytujące? Użyłbym gorszego określenia, ale nie mogę tego robić.