Survival Island – Robinson Crusoe w pikselowej oprawie

0
766

Lubię spędzać wolny czas na oglądaniu różnego rodzaju programów, w których mistrzowie surwiwalu radzą jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach. Mimo że serie z Bearem Gryllsem znam prawie na pamięć, w grze Survival Island było mi bardzo ciężko przetrwać na bezludnej, pikselowej wyspie. Myślicie, że bylibyście w stanie lepiej sobie poradzić? W takim razie na co jeszcze czekacie – pobieracie produkcję studia Nicobit i udowodnijcie na co Was stać w praktyce.

Fabuła, z jaką mamy do czynienia w Survival Island na pewno do najoryginalniejszych nie należy. Opowiada ona historię luksusowego statku rejsowego, który rozbił się na środku oceanu. Jak się pewnie domyślacie, ze wspomnianej katastrofy ocalała tylko jedna osoba. Jest nią – rzecz jasna – główny bohater gry, którym przychodzi nam kierować. Nie pytajcie mnie o imię czy przeszłość tego osobnika. Autorzy produkcji postanowili w ogóle nie zawracać nam głowy takimi szczególikami.

island

Akcja Survival Island toczy się na pikselowej wyspie. Na pierwszy rzut oka wydaje się być mała jak orzeszek, jednak gdy tylko postanawiamy bliżej jej się przyjrzeć, dostrzeżemy wiele zakamarków, które potrafią się przydać. Co takiego przychodzi nam robić na otoczonym wodą skrawku ziemi? Najprościej rzecz ujmując – wszystko, co tylko pozwoli nam przetrwać.

W przeciwieństwie do innych gier tego typu, w dziele studia Nicobit startujemy od absolutnego zera. Oznacza to, że bez niczyjej pomocy musimy sami zdobywać pożywienie, starać się budować mniej lub bardziej skomplikowane konstrukcje i wreszcie – rzecz jasna – odkrywać możliwości, jakie niosą za sobą z pozoru zwykłe, mało użyteczne rzeczy występujące w naturze.

island1

Wraz z rozwojem postaci otrzymujemy znacznie większe możliwości, co nie jest jednoznaczne z tym, że gra staje się dużo prostsza. Absolutnie tak nie jest. Od początku do końca przychodzi nam bowiem kombinować i liczyć na przetrwanie w naturalnym środowisku.

Mimo że Survival Island na pewno niektórych z Was nie zachęci oprawą graficzną, ani też tym, że w Google Play przedstawia nam się w języku japońskim, uważam, iż warto tą apką poważnie się zainteresować. Dlaczego? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu doskonale już wiecie.